Az egyiptomi futballvezetőknek csütörtökön kell megjelenniük a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) fegyelmi bizottsága előtt, hogy beszámoljanak az őszi, Algéria elleni vb-selejtezőt megelőző utcai incidensekről.
Mint emlékezetes, a két csapat kairói mérkőzése előtt egyiptomi drukkerek megdobálták az algériai delegációt szállító buszt, és az ablaküveg szilánkjai több játékost megsebesítettek.
Ha a FIFA úgy ítéli meg, hogy a meccset megelőző biztonsági intézkedések nem voltak elégségesek, Egyiptom arra kényszerülhet, hogy több hazai válogatott mérkőzését zárt kapuk mögött vagy semleges helyszínen rendezze meg.
A két ősi rivális három mérkőzésre nyúló vb-selejtezős viaskodásából Egyiptom vesztesként került ki, a nyári világbajnokságra Algéria utazhat.
Legfrissebb hírek

Fischer Mór, a béke sportnagykövete
Népsport
2025.12.14. 10:58

Háromperces ivószünetek lesznek a focivébén
Foci vb 2026
2025.12.08. 16:57

Donald Trump kapta meg elsőként a FIFA Békedíját
Foci vb 2026
2025.12.06. 18:40
Ezek is érdekelhetik




