El: az új szerzemény mesternégyesével győzött a Leicester – videó

Cs. B.Cs. B.
2021.10.20. 18:29
Patson Daka négy gólig jutott, az angolok kétgólos hátrányból fordítottak a Szpartak Moszkva ellen (Fotó: AFP)
A Leicester City rendkívül fordulatos mérkőzésen, Patson Daka góljaival 4–3-ra legyőzte a Szpartak Moszkvát, így első győzelmét aratta az Európa-liga C-csoportjában.

Balszerencsésen indult a mérkőzés a Leicester City számára, amely két forduló után a C-csoport utolsó helyéről várta a Szpartak Moszkva elleni idegenbeli meccset – Alekszandr Szobolev lövése megpattant az egyik védőn, a labda íve így kiszámíthatatlanná vált, Kasper Schmeichel kapus tehetetlen volt (1–0).

Az első félidő végén egy gyors adok-kapok alakult ki: Jordan Larsson találatára a vendégekhez a nyári átigazolási időszakban csatlakozó Patson Daka válaszolt (2–1).

A Salzburgtól igazolt 23 esztendős támadó a második félidőben nem lassított, a 48., majd az 54. percben is betalált, így kilenc játékperc alatt jutott el az első mesterhármasáig a Leicester színeiben, s fordította meg a mérkőzést. Fontos kiemelni Kelechi Iheanacho szerepét is, aki két gólpasszt is kiosztott Dakának, az első zambiai válogatott játékosnak, aki az Európa-liga csoportkörében mesterhármast ért el.

Biztos, ami biztos alapon a gyorsléptű tehetség még egy gólt berámolt, és Szobolev dupláig jutva még szépített, a leicesteriek győzelmét azonban már nem fenyegette veszély.