Golf: amerikai siker Vegasban, váltás a világranglista élén

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.11.05. 10:57
Justin Rose a törökországi tornán (Fotó: AFP)
Az amerikai Bryson DeChambeau nyerte meg Las Vegasban a profi golfozók legrangosabb sorozatának vasárnap záruló múlt heti versenyét. Justin Rose is tornát nyert a hétvégén, és ezzel átvette a vezetést a világranglistán.

A 25 éves Bryson DeChambeau a négynapos tornán egyetlen ütéssel előzte meg a címvédő Patrick Cantlay-t és kettővel a harmadik helyezett Sam Rydert.

DeChambeau az elmúlt fél évben nagyszerűen játszik, június eleje óta a mostani volt a negyedik sikere a tengerentúli körversenyen, és hétfőtől már az ötödik helyen áll a világranglistán. A fiatal golfozó vasárnapi győzelméért 1.26 millió dollárt (356 millió forint) kapott.

A világranglistát e héttől ismét az angol Justin Rose vezeti, miután rangos tornát nyert Belekben, amivel megelőzte az eddigi éllovast, az amerikai Brooks Koepkát. A rangsort szeptemberben egy hétig már vezető olimpiai bajnoknak ez volt az idei második tornagyőzelme.