Csupasport: Nyikos nem érzi magát fiatalnak az ultrafutáshoz

V. SZ.V. SZ.
2022.03.31. 17:58
Nyikos Viktória nem érzi magát fiatalnak az ultrafutáshoz (Fotó: Csupasport)
Nyikos Viktória a hétvégén megnyerte a 100 kilométeres országos bajnokságot, s mivel diabéteszes, mindennél jobban figyel rá, hogy sérülésmentesen folytathassa az évet.

Nyikos Viktória magabiztos teljesítménnyel, 7:48:17-es időeredménnyel nyerte meg a Budakalászon rendezett 100 kilométeres országos bajnokságot, ami számára nem volt meglepetés, hiszen nyerni ment a versenyre, és biztos volt benne, hogy képes 4:40-es tempóban lefutni ekkora távot.

„Erre készültem, tudtam, ha nem jön közbe gyomorprobléma vagy valami hasonló, sikerülni fog. Nem ért tehát váratlanul ez a teljesítmény, amelyre hatással lehettem, arra viszont nem, hogy kik indulnak. Ha, mondjuk, rajthoz állt volna Bérces Edit a 2002-es formájában, nem én győzök, de a 4:40-es átlagot akkor is tartottam volna
” – mondta a Csupasportnak adott interjújában.

Oldalunkon a teljes interjú mellett megtalálhatják szokásos futóblog-szemlénket is, és elolvashatják kollégánk futókihívásának tizenegyedik állomását.