Asztalitenisz: az 52 éves Vitsek Iván a 19 esztendős Terék Norberttel lett magyar bajnok

SZ. M.SZ. M.
2021.06.02. 15:04
Vitsek Iván (balra) és Terék Norbert nyert férfi párosban (Fotó: Földi Imre)
Az országos bajnokság első napján férfi párosban avattak bajnokot, a rutinos, 52 esztendős Vitsek Iván (Szegedi AC) a nála 33 évvel fiatalabb Terék Norberttel (BVSC-Zugló) 13. bajnoki címét szerezte meg.

A megszokott, március elejei időpontban a pandémia miatt még nem lehetett megrendezni az asztaliteniszezők egyéni országos bajnokságát, ezért most, három hónappal később gyűltek össze a honi élmezőny legjobbjai – vagy legalábbis annak nagyobb része – Gödöllőn, hogy eldöntsék, kik 2021 legjobbjai. A verseny a férfi párosok küzdelmével kezdődött, s már a rajt előtt nyilvánvaló volt, hogy ebben a számban nem lesz címvédés, ugyanis a tavalyi győztes Ecseki Nándor, Szudi Ádám duó nem nevezett, mert előbbi franciaországi klubelfoglaltsága miatt nem tudott indulni az ob-n. De nem csak Ecseki hiányzott a mezőnyből, Majoros Bence is kihagyja a gödöllői versenyt, ő inkább az Eb- és az olimpiai felkészülésére koncentrál.

A távollétükben szabad volt tehát a pálya, amivel igyekeztek élni a többiek, ráadásul a végére meglehetősen érdekes összeállítású párosok jutottak el: a fináléban az egyik oldalon az 52 éves Vitsek Iván – aki nem mellesleg 2019-ben veterán Európa-bajnok lett – partnere a 19 esztendős Terék Norbert volt, a másikon viszont két feltörekvő ifjú reménység, a 19 éves Kishegyi Ákos és a 17 esztendős Ócsai Máté állt – akárhogy számolunk, Vitsek egymaga mindössze három évvel fiatalabb mint a döntő másik három résztvevője összesen.

Az aranyérem sorsáról végül a rutin (is) döntött, a Vitsek, Terék kettős öt játszmában szerezte meg az első helyet. Míg Terék újonc a felnőtt magyar bajnokok között, Vitseknek összességében ez a 13. aranyérme, az elsőt még 32 évvel ezelőtt, 1989-ben szerezte meg Braun Évával vegyes párosban, de 29 éve, 1992-ben férfi egyesben is magyar bajnok lett, legutóbb pedig 11 esztendeje, 2010-ben győzött férfi párosban a jelenlegi szövetségi kapitánnyal, Muskó Péterrel.

Az országos bajnokság a férfi egyes csoportkörével folytatódik, sőt ma már a főtáblás küzdelmek is elkezdődnek.

ASZTALITENISZ EGYÉNI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, GÖDÖLLŐ
FÉRFIAK
Páros
Elődöntő
Kishegyi Ákos, Ócsai Máté (Városi SE Dunakeszi, Ceglédi VSE)–Huzsvár Erik, Szántosi Dávid (KSI, Szavasi Körös ASE) 3:0 (6, 6, 10)
Terék Norbert, Vitsek Iván (BVSC-Zugló, Szegedi AC)–Lakatos Tamás, Juhász Patrik (Amiens STT, BAAC Baden) 3:2 (7, 9, –9, –4, 7)