Labdarúgó Európa-bajnokság hét oldalon! Mindent, amit a fináléról tudni érdemes!
– Spanyolország nem ismert irgalmat az Európa-bajnokság kijevi döntőjében. Az első félidőben két góllal megrogyasztotta az olasz válogatottat, amely az utolsó fél órában sérülés miatt emberhátrányban futballozva nem talált fogást Vicente del Bosque csapatán. Spanyolország a címvédéssel történelmet írt – mellesleg latin riválisának külön is odabökött: nagy tornán a rendes játékidőben először győzte le Olaszországot!
– Míg a belvárosi luxusszállodákban aranyáron kínálnak egy szobát, Kijev külvárosi lakótelepén olykor meleg vízre sem futja. A döntő napján a helyszínen lévő munkatársaink nyakukba kapták az ukrán fővárost, kíváncsiak voltak, mivel tölti a napot a szemérmetlenül gazdag réteg, miközben a szegénységben élők egyáltalán tudnak-e arról, hogy néhány kilométerre tőlük Európa-bajnoki döntőt rendeznek. Fényűzés és nyomorúság. Nagy a kontraszt…
– Steven Gerrard az Independentnek nyilatkozva kijelentette: a közeljövőben javul majd az Európa-bajnokságon a negyeddöntőben (egyébként meg veretlenül) búcsúzó angol válogatott teljesítménye, s felhívta a figyelmet rá, hogy nem volna szabad állandóan kritizálni Wayne Rooneyt. Sőt!
– Exkluzív interjú Michel Platinivel! A kérdések: „Hogy tetszett az Eb? Önt elnézve olykor álmosító volt a játék...”; „Az igaz, hogy Szurkisz megvásárolta az Eb-t az UEFA-tól?”; „A németek azzal támadják a szövetségét, hogy az elődöntőben korábban felvett vágóképeket vágott be az élő adásba. Ehhez mit szól?”; „A torna alatt találkozott rasszizmussal?”; „És a félmeztelenül tüntető ukrán hölgyekről mi a véleménye?” A válaszok sem semmik… Persze, mindez „csak” főmunkatársunk képzelt interjúja! Avagy Görbe tükörben az Eb!
– Az Európa-bajnokság végeztével ideje mérleget vonni, kollégánk hat plusz egy szempont alapján, saját tapasztalataira támaszkodva összegzett. Kiderül, hol volt olcsóbb a sör, hol igazítottak útba minket akkor is, amikor még csak gondolatban nyitottuk ki a térképet, melyik városban furikáztak bennünket kilométerenként százhuszonöt forintnak megfelelő valutáért, s hogy melyik országban volt nehezebb – a formás idomok miatt – kizárólag a futballra koncentrálni. A skálán egytől tízig osztályoztunk. Vajon melyik rendező ország nyert?
– És a ráadás: napló, avagy az Eb más szemmel!
• Olimpiai éremálmok – fókuszban ezúttal Varga Tamás és Hirling Zsolt, az evezősök klasszisai. Tavaly októberben dőlt el minden. Akkor határozták el, hogy újra együtt ülnek majd be a hajóba. A könnyűsúlyú kétpárevezős egység a harmadik olimpiájára készül Dani Zsolt edző irányításával. A célt megfogalmazták, ám az elérendő álomról nem beszélnek – csak ők hárman tudják a titkot. De mi lehet az?
• A nagy tét már nem zavarja, a hangulatot élvezi, és lehet hideg, esős idő vagy kegyetlen nyári napsütés, mindig ki tudja hozni magából a legtöbbet. Pars Krisztián Helsinkiben a magyar atlétika tizenhetedik, a hazai kalapácsvetés negyedik és Szentgotthárd második Európa-bajnoka lett, de bármilyen jó érzéssel is töltötte el, hogy végre a dobogó felső fokán áll, az igazi célt egy pillanatra sem felejtette el, még versenyzés közben is csak arra gondolt. Na de mi lesz Londonban?
• Ha kell, foggal-körömmel harcol a tanítványaiért, ha kell, elengedi a kezüket, s hagyja, hogy a saját érdekükben akár egy-egy nagyobb pofonba is beleszaladjanak. Úgy beszél velük, ahogy szeretné, hogy vele beszéljenek. Szilárdi Katalin és kajak-kenusai között feltétlen a bizalom – talán ezért is tudnak ennyire sikeresek lenni együtt. A bizonyíték, hogy csendben is lehet nagyot alkotni…