A Nemzetközi Tornaszövetség (FIG) fegyelmi bizottsága tíz napon belül dönt arról, milyen szankciókat léptet életbe a Koreai NDK Tornaszövetsége ellen. Az észak-koreaiak trükköztek egyik tornásznőjük, Hong Szu Dzsong születési adataival, így már a rotterdami világbajnokságon sem vehettek részt – most hosszabb eltiltást szabhatnak ki rájuk.
Hongot az évek során 1985-ös, 1986-os és 1989-es születési dátummal is regisztrálta saját szövetsége, az utóbbit adták le a 2010-es vb-nevezésnél. Ha ez a valós születési dátum, akkor Hong nem vehetett volna részt a 2004-es olimpián.
Ez már a második eset, hogy az észak-koreaiak korhamisítási botrányba keveredtek: az 1993-as világbajnokságon felemás korláton aranyérmes Kim Gvang Szuk a papírok szerint 1989-ben, 1990-ben és 1991-ben is 15 éves volt…
Az útlevél-hamisítás és hamis nevezések miatt több évre is kizárhatják a nemzetközi tornaversenyekről Észak-Koreát, elképzelhető, hogy Hong 2007-es vb-ezüstérmét is elveszik.
Legfrissebb hírek

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt
Torna
2026.06.10. 12:56

Két magyar döntős Taskentben a torna Challenge-vk-n
Torna
2026.05.22. 21:52

Torna: Szilágyi Nikolett gerendán ezüstérmes lett Várnában
Torna
2026.05.10. 19:47

Torna: Bácskay Csenge inspirációs díjat kapott Amerikában
Torna
2026.05.08. 21:55
Ezek is érdekelhetik



