A péntek reggel kezdődő és vasárnap délután befejeződő budapesti „kardnapok" azonban nem csupán a 25 nemzetet képviselő 141 egyéni versenyző küzdelméből állnak: vasárnapi látványossággal ugyanis a csapatvilágkupa mérkőzései szolgálnak, amelynek résztvevői, akárcsak az egyéni versengés szereplői, a Mol-kupáért versengenek.
Az egykori Hungária-kupa nyomdokába lépő Gerevich–Kárpáti–Kovács dupla szorzójú Grand Prix-versenyt és azt követő csapatviadalt beharangozó szerdai sajtótájékoztatón Füleky András, a Magyar Vívószövetség ügyvezető igazgatója először is arra hívta fel a figyelmet, hogy a csaknem másfél száz egyéni induló között 29 olyan jó nevű kardozó akad, aki a jelenlegi világranglistán az első 32 helyezett között szerepel.
Az idei GP viadal névadóinak sikereit méltatva arról is említést tett, hogy március 16-án készülnek megemlékezni Gerevich Aladár születésének századik évfordulójáról. Ami pedig a jelent illeti, a magyar esélyesek közül Decsi Tamás harmadik, Nemcsik Zsolt a 13., Szilágyi Áron pedig a 17. kiemeltként készülhet a pénteki rajtra. A kiemelési rangsorban az előkelő első helyet a német Nicolas Limbach érdemelte ki, rajta kívül csak a román Rares Dumitrescu került „magasabbra" Decsinél.
Nébald György, a kardozók szövetségi kapitánya azt hangsúlyozta, hogy a három versenynap két nagy esélyt ad a magyar vívóknak. A szakvezető nem titkolta, hogy az egyéni versenyben magyar döntősre – talán döntősökre – számít, a Mol-kupáért folyó csapatvilágkupán pedig érmes helyezésre. A legszebb hazai álom megvalósulását viszont az jelentené, ha a magyar kardozók, éppen úgy, mint 2009-ben, az idén is a dobogó legfelső fokára állhatnának a vasárnap délután fél 3 órakor kezdődő döntő küzdelmei után. Nébald György csapatot is „hirdetett", így végleges, hogy a néhány napja Athénben világkupa-bronzérmet kiérdemlő Nemcsik Zsolt ezúttal csak az egyéniben indul, a csapatot – a 17 együttest felvonultató mezőnyben - így a tavalyi antalyai világbajnokságon harmadik helyet kiharcoló vívók alkotják: Decsi Tamás, Iliász Nikolasz, Lontay Balázs valamint Szilágyi Áron. Közülük az idén Decsi rajtolt a legjobban, aki már „világkupa-szakaszgyőzelemmel" büszkélkedhet.
A háromnapos nemzetközi vívó esemény kapcsán végezetül csak egyetlen, de nagyon figyelemre méltó adat. A magyar kardvívás fénykorában a mostani három névadó talentum együttesen 19 olimpiai érmet nyert, és ez a teljesítmény 154 olimpiai pontot ért. Ezzel a mérleggel, mintegy önálló egységet alkotva, a magyar sportágak összesített örökranglistáján a nagy trió a hetedik helyet foglalná el…