Kusai Sándor helyi idő szerint szerda délután a kínai külügyminisztériumban felkereste az európai ügyekért felelős főosztályvezetőt, és miután megköszönte a kínai fél eddigi erőfeszítéseit, tolmácsolta a magyar kormány, a külügyminisztérium és a hozzátartozók kérését, hogy minden lehetséges eszközzel folytassák a keresést, amíg a legkisebb esély is van a magyarok megtalálására. A magyar misszióvezető ígéretet kapott a kutatás folytatására.
A külügyminisztériumi tájékoztatás során elhangzott, hogy a mentőcsoport eddig öt alkalommal volt fenn a hegyen, ahol az alaptáborban megtalálták a magyarok hátrahagyott felszerelését, és mintegy ötezer méteres magasságban a rendelkezésükre álló technikai felszereléssel, nagy erejű távcsövekkel nyomkutatást végeztek, de nem jutottak eredményre.
A 4-6 tagú kereső csapat, amelynek résztvevőit a kimerítő feladat miatt időnként leváltják, hamarosan ismét mászni kezd. Ezúttal egy másik útvonalon, új irányból igyekeznek megközelíteni azt az 5200-5400 méter magasan lévő területet, ahol a magyarok eltűnését, fellelhetőségüket valószínűsítik.
A nagykövet külön kérdésre válaszolva elmondta, hogy a kínai hadsereg számára jelenleg rendelkezésre álló helikopterek – az aerodinamikai sajátosságok miatt – legfeljebb 4000-4200 méter magasságban tudnak repülni, az pedig az alaptábor szintje. Kusai Sándor azt is elmondta, hogy korábbi információkból tudni lehet, hogy az előrejutást a kritikus szakaszon mintegy ötszáz-ezer négyzetméteres jégomlások akadályozzák.
A négy magyar hegymászóról utoljára október 22-én érkezett hír. Expedíciójukról a délnyugat-kínai Szecsuan tartomány székhelyére október 31-án kellett volna visszaérkezniük. Hivatalos keresésüket ezt követően kezdték meg.