Hogyan lehet a létező leghülyébb helyen futóversenyt indítani?

K. Z.K. Z.
2023.01.02. 14:24
Csoda, hogy senki sem sérült meg a párizsi rajton, amikor a mezőny fele egymáson kötött ki.

Egy futóverseny rajtján az ember alapesetben is nekidurálja magát, nekirugaszkodik a távnak, és igyekszik korrekt tempóban útnak indulni – különösen igaz ez egy olyan versenyre, amely eleve a gyorsaságról híres, már a nevezési idő is megszabja, hogy kizárólag sprinterek indulhassanak.

Erre fel beraknak a rajtba egy fát, néhány fotóst, meg egyéb random akadályokat…

A párizsi Corrida de Houilles távja 10 kilométer, és nem nevezhető tömegviadalnak, hiszen csak a gyors futókat látják szívesen: a hölgyeknél 44, a férfiaknál 37 perc a nevezési idő. Kisebb akadályversenynek is beillene, legalábbis ha azt nézzük, hogy a rajt nem sikerült a legfényesebben: több tucatnyian hasaltak el a nem várt problémák miatt.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

RUN'IX (@run_ix) által megosztott bejegyzés

„Mészárlás volt” – fogalmazott egy futó. Sokan szeretnék megváltoztatni 2023-ra a verseny útvonalát, mert úgy vélekednek, hogy a rajt rendkívül balesetveszélyes.

A malőr ellenére 61 futó ért harminc percen belül célba, a győztes az etióp Telahun Haile Bekele lett 27:29 perccel, a hölgyeknél a kenyai Mercy Cherono 30:55-tel nyert.

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!