Nyolc éve immár, hogy visszavonult.
A térde felmondta a szolgálatot. Hiába szerette mindennél jobban a labdát, hiába tudott bármit megcsinálni vele, hiába gondolta úgy, ő bizony százéves koráig a pályán marad, Ronaldo is kénytelen volt belátni: kész, ennyi volt. Az egészsége közbeszólt, ízületei felmondták a szolgálatot, ám vele kapcsolatban a szurkolóknak ma már nemcsak mesteri szólói, hihetetlen góljai ugranak be, hanem profi karrierje után felszedett pluszkilói is. A labdarúgással 34 éves korában felhagyó volt brazil válogatott támadó esetében nem egy, nem is öt, hanem tíz, húsz kiló súlyfeleslegről beszélünk.
De mikor kezdődött nála ez a probléma?
Karrierje végén az AC Milan együttesében futballozott, 2008 februárjában aztán elszenvedte karrierje harmadik térdszalagszakadását, ami egyben európai pályafutása végét jelentette. Sokan nem voltak hajlandóak tudomást venni róla, ám Ronaldo ekkor már súlyfelesleggel küzdött.
„A Milannál töltött időszakom során fedezték fel, hogy a pajzsmirigyem nem működik megfelelően. Ezt olyan hormonokkal lehetett volna kezelni, amelyek doppingszernek minősülnek a sportban, ezért nem engedélyezettek.
Éreztem, hogy megállíthatatlanul gyarapszik a súlyom, nem tagadom, kétségbeestem.
„Elhihetik, mindenféle orvosi segítséget igénybe vettem. Az évek alatt viszont hozzá kellett szoknom, hogy ezzel a problémával már mindig szembe kell néznem.”
A brazilok kétszeres világbajnok csatára az utóbbi években megpróbálja viccesen felfogni az egészet, előfordult, hogy a televízió kamerái előtt Gangnam Style aerobikórán izzadt, hölgyek társaságában próbált megszabadulni a felesleges kilóktól. A 118 kilósra dagadt zsenit aztán a brazil média is megtalálta, évekkel ezelőtt valóságshow-t indítottak, ahol figyelemmel lehetett követni Ronaldo fogyókúráját.
„Vicces volt, de igazából hatásos. Úgy döntöttem, lefogyok, és mindezt a nyilvánosság előtt, ezért a a Fantastico című tévéműsorban időről időre beszámoltak a diétámról.
Izzasztó edzésekre jártam, a hagyományos sportok mellett, mint a kosárlabda, a tenisz vagy a vízilabda, olyan foglalatoságokkal is megmozgattak, mint a kapálás.
„Sokat vagyok úton, így pedig nehéz bevezetni a rendszeres étkezést. Tudom, az lenne az ideális, ha naponta ötször ennénk keveset, csakhogy én hol a repülőn eszem, hol az egyik szállodában vacsorázom, lefekvés előtt fél órával. De nem adom fel, a gyerekeimnek megígértem, százhúsz kilósan sosem látnak többé!”