CS. M.
2022.09.13 20:42 Frissítve: 2022.09.13 23:53

BL, C-csoport: kiállítás volt, meglepetés nem Csehországban – nyert az Inter

Az Inter 2–0-ra legyőzte idegenben a cseh Viktoria Plzent a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, kedden.

A meccs két főszereplője, Dumfries és Dzeko (Fotó: AFP)

A Bayern München elleni hazai vereség után győzelmi kényszerben volt Csehországban az Inter, amely a kvartett leggyengébb tagjához, a Plzenhez utazott.

A milánóiak a 20. percben Edin Dzeko parádés lövése után jutottak előnyhöz, majd temérdek lehetőséget puskáztak el a játékrész további részében.

AZ ELSŐ GÓL ITT!

A 61. percben emberhátrányba kerültek a csehek, szűk tíz perccel később pedig Dzeko passza után a holland válogatott Denzel Dumfries döntötte el a három pont sorsát. 0–2

C-CSOPORT
Viktoria Plzen (cseh)–Internazionale (olasz) 0–2 (Dzeko 20., Dumfries 70.)
Kiállítva: Bucha (Plzen, 61.)
Bayern München (német)–Barcelona (spanyol) 2–0 (L. Hernandez 50., L. Sané 54.)

2023.01.19 23:31:04

Bajnokok Ligája nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Az európai fluktuációra jellemző, hogy az akkor a csoportkörben szereplő 16 együttes közül ma csak négy (Buducsnoszt Podgorica, Krim Ljubljana, illetve a két magyar csapat, a Győr, valamint a 2000-ben Herz-FTC néven szereplő Ferencváros) tagja a 2022-2023-as BL elitmezőnyének. Aligha véletlen, hogy a Bajnokok Ligája győzelmi örökrangsorának első három helyén is az ezen négyesből kikerülők osztoznak.