PL: sorozatban a negyedik bajnokiján maradt nyeretlen a Chelsea

B. A.B. A.
2022.01.18. 22:57
Adam Webster fejes góljával egyenlített a Brighton (Fotó: AFP)
A Chelsea 1–1-es döntetlent játszott a Brightonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójának mérkőzésén. Thomas Tuchel csapata sorozatban a negyedik bajnokiján maradt nyeretlen.

Egyik kedvenc ellenfeléhez látogatott a Chelsea, amely az eddigi 13 bajnokijából egyet sem veszített el a Brighton ellen: tíz győzelem mellett háromszor végeztek döntetlenre a felek.

Ehhez képest a házigazda majdnem megszerezte a vezetést a harmadik percben, Danny Welbeck sarkazása után Jakub Moder lőtt nem sokkal a jobb kapufa mellé.

A Chelsea nem mutatott sokat, így némileg váratlan volt, hogy a 28. percben előnybe került Thomas Tuchel csapata: Hakim Zijes távoli lövésébe csak beleérni Robert Sánchez, a labda a rövid, bal alsó sarokban landolt (0–1). A marokkói játékos negyedszer volt eredményes az angol élvonalban, érdekesség, hogy mind a négyszer idegenben talált be.

A góltól magabiztosabbá váló londoniak könnyen megduplázhatták volna előnyüket a szünet előtt, ám Callum Hudson-Odoi nem tudott élni az eséllyel.

A második játékrészben már nem úszta meg a kapott gólt a Chelsea, a 60. percben Alexis Mac Allister szöglete után Adam Webster fejelt a kapuba (1–1).

A következő percekben úgy tűnt, hogy a vérszemet kapó Brighton a győztes gólt is megszerzi, ám a hajrá ismét a Chelsea-é volt – betalálni azonban egyik csapat sem tudott, így ugyanúgy 1–1-re végeztek a csapatok, mint három héttel korábban.