PL: a VAR mentette meg Mason menedzseri bemutatkozását

K. T. I.K. T. I.
2021.04.21. 20:52
Gareth Bale a 60. percben egyenlített a Southampton ellen (Fotó: AFP)
A Tottenham a hajrában – videobírói segédlettel – büntetőhöz jutva 2–1-re legyőzte a Southamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójából bepótolt mérkőzésen. A klub korábbi játékosából lett új menedzser, Ryan Mason győzelemmel debütált.

A Southampton elleni bajnokival hivatalosan is a Premier League történetének legfiatalabb menedzsere lett a Tottenham kispadján José Mourinhót váltó Ryan Mason. A 29 éves és 312 napos szakember Attilio Lombardótól vette át a „stafétát”, több mint két évvel megdöntve a korrekordot.

Mason fiatalságáról sokat elárul, hogy három, a Spurs kezdőjébe nevezett játékosa, Gareth Bale, Toby Alderweireld és Hugo Lloris is idősebb nála.

Épp az egyik „veterán”, a 31 éves Bale lett Mason debütálásának egyik hőse. A Tottenham ugyanis hiába játszott jelentős mezőnyfölényben, az első félidőben hátrányba került – Danny Ings idénybeli 10. bajnoki találatát jegyezte (0–1). A második félidőben aztán pontos tekeréssel Bale egyenlített (1–1).

A walesi szélső egyre jobb formát mutat Londonban, különösen kezdőként: a legutóbbi 11 meccsén, amikor az első perctől pályán volt, 11 gólban vállalt főszerepet, kilencet maga szerzett, kettőt pedig előkészített.

A 74. percben centikre járt a fordítástól Mason együttese, no nem Szon Hung Min lövése miatt – a dél-koreai támadó remekül lőtte ki a kapu jobb oldalát –, a problémát Lucas Moura helyezkedése okozta, aki lesen állva takarta a kilátást Alex McCarthy kapus elől.

A 88. percben a videobíró jelzése alapján – elsőre a 16-ostól centikre szabadrúgással jöhetett volna a Spurs – 11-eshez jutott a házigazda, Szon Hung Min pedig ebből már érvényes gólt szerzett (2–1).