Légiósok: Szalai Attila újra kezdett, ki is osztott két gólpasszt

2021.12.05. 19:24
Szalai Attila majdnem egy hónap után kezdett ismét a klubcsapatában (Fotó: AFP)
Szalai Attila majdnem egy hónap után volt ismét a Fenerbahce kezdőcsapatának tagja: a magyar válogatott bekk két gólpasszal járult hozzá csapata 4–0-s győzelméhez a sereghajtó Rizespor ellen.

A Fener a legutóbbi hét bajnokiján mindössze a második győzelmét érte el, legutóbb a november 27-ei derbin, a Galatasaray ellen tudott három pontot szerezni az isztambuli alakulat.

Szalai még a novemberi válogatottbeli szünet előtt, a Kayserispor elleni találkozón volt kezdő. Akkor szünetben lecserélte őt az edzője. Azóta a Galata elleni rangadót teljesen „kiülte”, a Göztepe ellen egy perc jutott neki november utolsó hétvégéjén.

A Fener már a 13. percben megszerezte a vezetést Mergim Berisha találatával, majd a második félidőben Serdar Dursun mesterhármast jegyzett. Szalai a második és a negyedik találatnál jegyzett gólpasszt (4–0).

Az isztambuliak hátránya 12 pont a listavezető Trabzonspor mögött, a harmadik helyezett Konyaspor egy meccsel kevesebbet játszva egypontos hátrányban.

Az október végén, a Zürich elleni bajnokin megsérült Bolla Bendegúz is hosszabb idő után tért vissza a Grasshoppers kezdőjébe – sérülése után múlt héten játszott először – és szintén gólpasszal járult hozzá egy 4–0-s sikerhez. Az első félidőben, csapata második találatát készítette elő – Mamadou Kaly Senének.

Prosser Dániel a Dán Kupában adott gólpasszt, csapata a Söderjyske a 86. percben szerzett találattal 1–0-ra nyert a a Hvidovre ellen.

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
15. FORDULÓ

Fenerbahce–Rizespor 4–0 (Berisha 13., Dursun 70., 79., 90.)
Fenerbahce: Szalai Attila a második és a negyedik találatnál adott gólpasszt.

DECEMBER 5., VASÁRNAP

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
17. FORDULÓ
Wolfsberg–Altach 3–0
Altach: Bukta Csaba egygólos hátrányban, az 53. percben lépett pályára csereként.

APOEL–Pafosz 1–1
APOEL: Vinícius Paulo végigjátszotta a találkozót.
AEL Limassol–Omonia Nicosia 0–1
Omonia: Lang Ádám végigjátszotta a meccset, a 28. percben egy sárga lap is került a neve mellé a jegyzőkönyvben.

DÁNIA, DÁN KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
SönderjyskE–Hvidovre IF 1–0

SönderjyskE: Prosser Dániel adta a gólpasszt csapata találata előtt a 86. percben.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
18. FORDULÓ

Dinamo Zagreb–Hajduk Split 0–2
Hajduk Split: Lovrencsics Gergő 81 percet töltött a pályán, a 69. percben sárga lapot kapott.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
14. FORDULÓ

Mönchengladbach–Freiburg 0–6
Freiburg: Sallai Roland a 61. percben állt be csereként – a végeredmény ekkorra már kialakult.

OLASZORSZÁG, SERIE B
16. FORDULÓ

Ascoli–Parma 0–0
Parma: Balogh Botond sérülés miatt nem lehetett a Parma keretének tagja.
Como–Pisa 0–1

Pisa: Nagy Ádám végigjátszotta a találkozót.

OROSZORSZÁG, PREMJER-LIGA
17. FORDULÓ
FK Nyizsnyij Novgorod–Rubin Kazany 2–1

Nyizsnyij Novgorod: Kecskés Ákos végigjátszotta a találkozót.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
16. FORDULÓ
St. Gallen–Grasshoppers 0–4

Grasshoppers: Bolla Bendegúz kezdő volt, s csapata második találata előtt ő adta a gólpasszt.