FA-kupa: a Swansea otthonában jutott tovább a Manchester City

2021.02.10. 20:37
Hármat lőtt a Swansea kapujába a Manchester City (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében a Manchester City 3–1-re nyert a Swansea City otthonában.

Beadásnak indult, gól lett belőle – így szerzett vezetést Kyle Walker révén a Manchester City a Swansea otthonában. A jobbhátvéd Bernardo Silvát kereste átadásával, de sem a portugál, sem a hátvéd Guehi nem ért a labdához, a kapus, Woodman pedig a védelemre várva túl későn vetődött el. 0–1

A továbbjutást a második félidő elején rendezték le a vendégek: a szünet után nem sokkal kétszer is betaláltak. Először Rodri mesteri hosszú indítását követően Raheem Sterling szerzett gólt, majd nem sokkal később Gündogan ívelte oda a labdát Bernardo Silvának, ő továbbfejelte azt Gabriel Jesus elé, aki látványos mozdulattal vette be a kaput. 0–3

A hajrában szépítettek a hazaiak: Manning balról érkező felívelését követően Morgan Whittaker bombázott a kapuba. 1–3