Nemzetisport.hu 2011.08.13 20:36 Frissítve: 2014.12.09 01:18

Csak helyzetekben volt jobb az Arsenal a Newcastle-nél

Gól nélküli döntetlent játszott egymással a St. James's Parkban a Newcastle és az Arsenal. A Premier League első fordulójának mérkőzésén végig a londoniak játszottak fölényben, nyerni azonban nem tudtak. A találkozón végig igen agilisan futballozó, az angol élvonalban most debütáló Gervinhót ráadásul Joey Barton megütése miatt kiállította a játékvezető.

Jól küzdött a Newcastle az Arsenal ellen, otthon is tartotta az egyik pontot (Fotók: Reuters)

A szezon előtt az angol újságok leírták az Arsenalt, alig volt szigetországi médium, amely előzetes szezonbeharangozójában az első négybe várta volna a londoni csapatot. Ugyan papíron Cesc Fabregas és Samir Nasri is még az Arsenal játékosa, de nagy valószínűséggel mindketten távoznak az Emiratesből. A kulcsjátékosok pótlására pedig ezúttal is fiatalokat, klasszisnak (még) korántsem nevezhető futballistákat igazolt Arsene Wenger menedzser.

A Newcastle elleni szezonnyitó elején aztán az egyik új szerzemény, a Lille-től érkező Gervinho nagyon ficánkolt a hazai védők között. Az elefántcsontparti támadó a széleken rendre a védők mögé került, a „bepasszoknál" azonban jól zártak a Newcastle játékosai.

Barton szó szerint és képletesen is felhúzta Gervinhót

Ennek ellenére Tomas Rosicky már nagyon hamar megszerezhette volna a vezetést, de 17 méteres löketénél gyakorlatilag eltörte a labdát, nem sokkal később, a 18. percben pedig Robin van Persie megpattanó lövése perdült épphogy a kapu mellé egy hazai védőről.

Az Arsenal játékán nem látszott, hogy két elvágyódó klasszisuk nincs már a csapatban. Az „ágyúsok" a már megszokott látványos, rövid passzos játékukkal operáltak, amivel alig tudott mit kezdeni a Newcastle. Az ellenfél próbálkozásainál pedig Wojciech Szczesny mindig a helyén volt.

Az első félidő második felére azonban alábbhagyott a vendégek lendülete, ennek ellenére Van Persie megszerezhette volna a vezetést, de nem tudta a levegőből rendesen átvenni Andrej Arsavin löbbölt labdáját a 16-oson belül. Az Arsenal holland csapatkapitányának mozgásán látszott, hogy kisebb sérülések hátráltatták felkészülését. Pedig Van Persie a legutóbbi kilenc idegenbeli Premier League-mérkőzésén betalált, amelyen pályára lépett.

Jack Wilshere távollétében (az angol sérüléssel bajlódik) így is Van Persie számított a legnagyobb klasszisnak a vendégeknél, amit a második félidő elején bizonyított is: a 16-os sarkától leadott szabadrúgása csak centiméterekkel kerülte el a jobb felsőt.

A két csapat az előző szezonban hasonló szereposztásban gyakorlatilag az év meccsét játszotta. Az Arsenal hiába vezetett már négy góllal is, a végeredmény 4–4 lett. Most körvonalazódott a mérkőzésen, hogy hasonló látványra nem számíthatnak a St. James's Parkba kilátogató nézők.

A 64. percben egy nagyon „pofás" támadás utolsó passza a csereként beálló Theo Walcottra jött ki, az angol azonban közelről csak Tim Krul kapusba tudta lőni a labdát.

Közeledett a mérkőzés vége, az Arsenal pedig egyre idegesebbé vált, a meccs legjobbja, Gervinho ráadásul felült Joey Barton provokációjának, és kiállíttatta magát. A szigetországban „méltán népszerű" angol középpályást rosszul érintette, hogy az Arsenal támadója elesett a tizenhatoson belül, majd a mezénél fogva felrángatta a földről. Több sem kellett az angol légkörrel csak ismerkedő Gervinhónak, és arcon csapta a Newcastle játékosát, aki mint egy krumpliszsák esett össze a „simogatástól". A szándék persze egyértelmű volt, így a piros lap is jogos volt. A jó öreg Bartonnak megint bejött a számítása, a már említett 4–4-es meccsen Abou Diabyt állíttatta ki....

Az utolsó percekben mindkét csapatnak volt ugyan egy-két kisebb lehetősége, de gól nem született a találkozón.

PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ
Newcastle–Arsenal 0–0
KORÁBBAN
Blackburn Rovers–Wolverhampton 1–2 (Formica 20., ill. S. Fletcher 22., Ward 48.)
Fulham–Aston Villa 0–0
Liverpool–Sunderland 1–1 (L. Suárez 11., ill. S. Larsson 57.)
Queens Park Rangers–Bolton 0–4 (G. Cahill 45., Gabbidon 67. – öngól, Klasnic 70., Muamba 79.)
Wigan–Norwich 1–1 (B. Watson 21. – 11-esből, ill. Hoolahan 45.)
VASÁRNAP
Stoke City–Chelsea
West Bromwich Albion–Manchester United
(A Tottenham Hotspur–Everton mérkőzést elhalasztották.)

2022.12.01 00:00:28

Angol labdarúgás nemzetisport.hu

ALAPVONAL. A Boston Red Sox baseballcsapatát is tulajdonló cég alvó óriásként viselkedő, az anyagi csőd szélén táncoló klubot vett meg 300 millió fontért 12 esztendővel ezelőtt, most simán ennek a tízszereséért értékesítheti, igaz, tett is bele rendesen pénzt és munkát. Az utóbbira jellemző, hogy az FSG egy évtized alatt megháromszorozta a Liverpool kereskedelmi bevételeit.

2022.11.16 16:22:08

ALAPVONAL. A sportolók kivétel nélkül arról beszéltek, az elszántság, a gyakorlás és a szenvedély közvetlen hatással van arra, hogy ki vagy, illetve ki lehetsz. Ha pedig a célszemély nem csupán az eredményei miatt csodálja a főszereplőt, de a mondanivalójával is képes azonosulni, sokkal könnyebben csörög a kassza.

2022.11.14 23:01:12

A változást érezhetően nem tudja hova tenni.

2022.11.09 17:35:54

ALAPVONAL. Szeptemberben még csak a drukkerek fél (!) százaléka hitt a Newcastle Bajnokok Ligája-kvalifikációjában, illetve nagyjából harmaduk az európai porondra való visszatérésében, azóta mindkét szám jelentősen megnőtt.