PL: a gól most összejött az Evertonnak, de a győzelem ezúttal sem

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.02.19. 23:01
Amadou Onana (8) az Everton egyenlítő gólját fejeli (Fotó: Getty Images)
Nem bírt egymással az Everton és vendége, a Crystal Palace az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójának hétfő esti mérkőzésén: a bennmaradásért harcoló két csapat csatája 1–1-re végződött.

A Crystal Palace hétfőn edzőváltással melegített, ám a lemondását bejelentő Roy Hodgson helyére igazolt Oliver Glasner egyelőre csak a nézőtérről, Steve Parish klubelnök társaságában nézte a hétfő esti mérkőzést.

S hogy mit látott? Küzdelmes első félidőt, és ezzel nagyjából mindent elmondtunk a nyitó 45 percről.

A szünet után is nagy csata zajlott, és éppen akkor, amikor felpörögni látszott az addig is mezőnyfölényben játszó Everton – egy támadáson belül két nagy helyzetet is kihagytak a hazaiak –, megszerezte a vezetést a Palace: a 66. percben Jordan Ayew a 16-os vonala közeléből, jobbról nagy lövést küldött a kapu jobb oldalába, 0–1. VIDEÓ ITT!

A folytatásban az Everton kapkodott a veszni látszó fejsze nyele után, támadássorozata közben két helyzet kimaradt, aztán a 84. percben már jött a gól: jobb oldali szögletnél Samuel Johnstone rosszul mozdult ki a kapujából, és a magasra felugró hazai csereember, Amadou Onana a hálóba fejelt, 1–1. VIDEÓ ITT!

A liverpooliak egy pontot megmentettek maguknak, sőt szereztek gólt is – a megelőző öt bajnoki közül négyen ez nem sikerült nekik –, de december közepe óta tartó bajnoki nyeretlenségüknek (négy döntetlen, négy vereség) nem tudtak véget vetni.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Everton–Crystal Palace 1–1 (Am. Onana 84., ill. J. Ayew 66.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Sheffield United–Brighton 0–5 (Bounanotte 20., Welbeck 24., J. Robinson 75. – öngól, Adingra 78., 85.)
Luton Town–Manchester United 1–2 (C. Morris 14., ill. Höjlund 1., 7.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Brentford–Liverpool 1–4 (Toney 75., ill. Núnez 35., Mac Allister 55., Szalah 68., Gakpo 86.)
Burnley–Arsenal 0–5 (Ödegaard 4., Saka 41., 47. – az elsőt 11-esből, Trossard 66., Havertz 78.)
Fulham–Aston Villa 1–2 (Rodrigo Muniz 64., ill. Watkins 23., 56.)
Newcastle United–AFC Bournemouth 2–2 (A. Gordon 58. – 11-esből, M. Ritchie 90+2., ill. Solanke 51., Semenyo 69.)
Nottingham Forest–West Ham United 2–0 (Awoniyi 45+5., Hudson-Odoi 90+4.)
Tottenham Hotspur–Wolverhampton Wanderers 1–2 (Kulusevski 46., ill. Joao Gomes 42., 63.)
Manchester City–Chelsea 1–1 (Rodri 83., ill. Sterling 42.)