Ronaldo visszatért, így véget érhet a Manchester United már-már krónikus gólínsége: az angol bajnok utolsó öt mérkőzésen mindössze négyszer talált a kapuba, és ezek közül a gólok közül is csak egyet jegyzett támadó, az argentin Carlos Tévez. Az MU vasárnap a Stamford Bridge-re látogat, és a Chelsea ellen többre lesz szükség a Villarreal ellen mutatott játéknál. Jó hír a United szurkolóinak, hogy Cristiano Ronaldo alig várja, hogy pályára léphessen a „kékek” ellen.

Fotó: Reuters (archív)
A BL-döntő után ismét egymásnak feszül a két angol sztárklub: vasárnap a Chelsea fogadja az MU-t

Fotó: Reuters (archív)
A BL-döntő után ismét egymásnak feszül a két angol sztárklub: vasárnap a Chelsea fogadja az MU-t
A portugál beállása azonban egy kérdésre mindenképp választ adott: a várttal ellentétben a manchesteri szurkolók egyáltalán nem neheztelnek Ronaldóra amiatt, hogy a nyáron a Real Madriddal kacérkodott, sőt, már a bemelegítésnél hatalmas ováció köszöntötte a szélsőt.
Ronaldo játékára szüksége van a „vörös ördögöknek”, akik nem kezdték jól a szezont: a Premier League-ben négy megszerzett ponttal csak a 14. helyen áll a bajnok, és ami talán ennél is meglepőbb, csak háromszor voltak eredményesek a manchesteriek – míg a vasárnapi rivális Chelsea már kilencszer vette be az ellenfelek kapuját.
Ronaldo pedig alig várja, hogy bajnokin is pályára léphessen, és gólokkal segíthesse csapatát. „Cristiano állandóan a fülemet rágja, hogy játszhasson a Chelsea ellen” – mondta Sir Alex Ferguson, a Manchester United menedzsere a Times-nak. „Remek edzésmunkát végzett, egy született atléta. De nekem kell eldöntenem, hogy itt van-e a megfelelő idő a visszatérésére.”
„Egyszerűen azt akarom, hogy a csapatom többször találjon a hálóba. Egyszerűen nem szerzünk elég gólt. De ez hamarosan megváltozik. Októberre formába lendülünk, efelől nincsen kétségem” – ismertette Ferguson a fő problémát.
Természetesen vasárnap nem lesz könnyű dolga a „vörös ördögöknek”, mivel a listavezető Chelsea otthonába látogatnak, megismétlődik tehát a Bajnokok Ligája döntője – akkor az MU tizenegyesekkel nyert, Ronaldo pedig gólt szerzett… a portugál most is betalálna Petr Cech kapujába.
„Tudom, hogy a londoniak meg akarnak majd félemlíteni. Megint rugdosni fognak majd, de én erős vagyok, és a góljaimmal fogom nekik visszafizetni a kölcsönt” – mondta a szélső a találkozó előtt. A United gyenge szezonkezdetét firtató kérdésre pedig csak ennyit válaszolt: „Semmi probléma nincsen ezzel. Tavaly is ugyanilyen gyengén kezdtünk, de nézzék meg, hogyan zártuk az évet!”
Legfrissebb hírek

Így értékelte Cristiano Ronaldo az üzbégek elleni sikert
Foci vb 2026
2026.06.23. 22:14

Cristiano Ronaldo lett a mezőny legjobbja
Foci vb 2026
2026.06.23. 21:34
Ezek is érdekelhetik





