NFL: másodszor már legyőzte a Falconst a Panthers

2022.11.11. 08:48
A Panthers visszavágott a Falconsnak (Fotó: Getty Images)
A Carolina Panthers Atlanta Falcons elleni sima győzelmével kezdődött az amerikaifutball-liga (NFL) alapszakaszának 10. fordulója. A Sólymok ugyan a hajrában egyenlíthettek volna, de a Párducok jól védekeztek és végül 25–15-re nyerték meg a csoportrangadót.

Másodszor találkozott egymással a két csoportrivális, a Carolina Panthers és az Atlanta Falcons az alapszakaszban. Az NFC déli divíziójában, a 8. fordulóban fordulatos mérkőzésen, hosszabbítás után tudott nyerni 37–34-re az akkor hazai pályán játszó Falcons.

Ezúttal is a 4–5-ös mérleggel álló atlantaiak számítottak az esélyesebbnek a 2–7-es mérlegű Carolinával szemben, de a házigazda Panthers Eddy Pineiro első negyedes mezőnygólja után Laviska Shenault szép futásával, majd a rúgó második hárompontosával 13–0-ra lépett el, amire a nagyszünetig csak Younghoe Koo mezőnygóljával tudott válaszolni a Falcons.

A fordulás után Drake London touchdownja után a kihagyott extra pont miatt csak négy pontra zárkózott az Atlanta (9–13), de a Panthers egy futott TD-vel jelentkezett – szintén kihagyott extra ponttal. 9–19

A negyedik negyedben Pineiro újabb mezőnygóljára KhaDarel Hodge egy elkapás utáni TD-vel válaszolt, de az extra pontot megint nem sikerült értékesíteni. 15–22

A Falcons a hajrában újabb drive-ot vezethetett az egyenlítésért vagy akár a fordításért is, de Marcus Mariotáék nem jutottak el a Panthers célterületére, a hazaiak pedig egy újabb mezőnygóllal végül 25–15-re megnyerték a mérkőzést.

Érdekesség, hogy a mérkőzés előtt született meg az Atlanta tackle-jének, Jake Matthewsnak a gyermeke, aki ott volt felesége mellett a szülőszobán, majd kissé késve, de megérkezett a mérkőzésre, melyen kezdőként kapott szerepet – ezzel pedig sorozatban 137. mérkőzésén lépett pályára kezdőként, ami jelenleg a leghosszabb aktív széria a ligában.