NBA: nagyot ment a LeBron James, Davis, Westbrook trió

2021.11.03. 07:11
Anthony Davis (balra), Avery Bradley (20) és Russell Westbrook (0) vadászik a labdára a houstoni Christian Wood társaságában (Fotó: Getty Images)
Sorozatban harmadik mérkőzésén is győzött a Los Angeles Lakers az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA): a Houston Rockets ellen szerda hajnalban 119–117-re megnyert meccsen LeBron James 30, Anthony Davis és Russell Westbrook 27-27 pontot termelt.

BŐVEBBEN ITT!

A 84 ponttal finiselő nagy hármas tagjai közül LeBron James 14 pontot dobott az utolsó negyedben, amelynek kezdete előtt még a Houston vezetett kettővel. A Lakers öt győzelemmel és három vereséggel áll, a Houston mérlege 1, 6.

Nyert a Phoenix Suns is, méghozzá Chris Paul emlékezetes teljesítményével: a rutinos irányító 18 asszisztot osztott ki a New Orleans Pelicans ellen, ezzel – Steve Nasht megelőzve – feljött a harmadik helyre az NBA-örökranglistán. Paul 10 346 gólpasszt könyvelt el karrierje során az alapszakaszban, már csak John Stockton (15 806) és Jason Kidd (12 091) előzi meg.