NBA: Doncic tripla duplával vezette győzelemre a Dallast Curryék ellen

D. S. B.D. S. B.
2022.11.30. 07:24
Luka Doncic és a Dallas nyerte a Steph Curry és a Golden State elleni sztárcsatát (Fotó: Getty Images)
Szoros mérkőzésen győzte le hazai pályán 116–113-ra a címvédő Golden State Warriorst a Dallas Mavericks az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szerdai játéknapján. A texasiak szlovén sztárja, Luka Doncic tripla duplával, 41 ponttal, valamint 12 lepattanóval és 12 assziszttal vette ki a részét a sikerből, míg a címvédőnél Steph Curry 32 pontja mellett öt-öt lepattanóig és gólpasszig jutott.

Sokkal jobban kezdett a Dallas, s 23–6-ra húzott el a Warriors elleni találkozó elején, ez pedig megadta a mérkőzés alaphangját. Ugyan a címvédő a nagyszünet előtt 52–52-nél egyenlített, de továbbra is a Mavs volt lépéselőnyben. A negyedik negyedben egyszer 100–96-ra még fordított a Golden State, de a hajrát Doncicék bírták jobban és szoros meccset nyertek meg 116–113-ra – megtörve ezzel négy mérkőzés óta tartó vereségsorozatukat.

A szlovén sztár lett a tizedik olyan játékos, aki 24 éves kora előtt legalább 20 mérkőzésen 40 vagy annál több ponttal zárt.

A New York Knicks kiváló csapatteljesítményének köszönhetően győzte le idegenben a Detroit Pistonst 140–110-re, úgy, hogy a Knicks legjobbja, Julius Randle „csak” 36 pontig, hét lepattanóig és öt asszisztig jutott, társai közül pedig senki nem zárt 16 pont felett.

A Portland Trail Blazersnél bár Anfernee Simons 37 ponttal, két lepattanóval és négy assziszttal, Jerami Grant 32–3–2-es mérleggel zárt, a csapat így is 118–112-es vereséget szenvedett hazai környezetben a Los Angeles Clipperstől. A kaliforniaiaknál Norman Powell úgy zárt 32 ponttal, négy lepattanóval és két assziszttal, hogy 22 pontot az utolsó negyedben hozott össze, míg Reggie Jackson dupla duplával, 24–7–12-es mérleggel zárt.