Most a magyar ostor csattant a végén, Rudolf góljával nyertünk!

2011.09.02. 19:46
A magyar csapat tagjai joggal örülhettek: győztünk a svédek ellen (Fotó: Mirkó István)
A magyar labdarúgó-válogatott az első félidőben tetszetősen, az ellenfél kapujára is veszélyesen játszott a svédek elleni Eb-selejtezőn. Voltak helyzeteink, egy kihagyott tizenegyesünk, és Rudolf Gergely nagyszerű kiugratása után Szabics Imre révén a vezetést is megszereztük. A második félidőben aztán átvették a játék irányítását a svédek, akik Christian Wilhelmson révén egyenlítettek. A végén azonban csattant a magyar ostor: a végig remeklő Rudolf góljával megnyertük a meccset.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT ITT TALÁLJA MEG!

Egervári Sándor szövetségi kapitány kijelölte a magyar labdarúgó-válogatott kezdőcsapatát a Svédország elleni 19.45-kor kezdődő Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésre.

OLVASÓINK BOGDÁNNAL KEZDTEK VOLNA

A Nemzeti Sport Online olvasóinak is lehetőségük nyílt összeállítani a magyar labdarúgó-válogatott keretét a Svédország elleni Európa-bajnoki selejtezőre.

AZ NSO OLVASÓINAK KEZDŐCSAPATA

Bogdán – Pintér, Lipták, Korcsmár, Laczkó – Koman, Vadócz, Elek, Hajnal – Szabics, Rudolf

A mieink a Király Gábor – Varga József, Lipták Zoltán, Korcsmár Zsolt, Laczkó Zsolt – Pintér Ádám, Elek Ákos – Koman Vladimir, Hajnal Tamás, Rudolf Gergely – Szabics Imre összeállításban lépnek pályára.

A svédeknél a teljesen felépült Zlatan Ibrahimovic a csapatkapitány és az előretolt ék, míg a sérült Olof Mellberg helyén Andreas Granqvist játszik. Nincs a kezdőben a stockholmi mérkőzést két góljával eldöntő Pontus Wernbloom.

A HANGULAT A TETŐFOKÁRA HÁGOTT

Elkezdődött a találkozó! A középkezdés után a svédek adogattak, de egy villámgyors akció végén előttünk adódott a találkozó első komolyabb lehetősége, ám a labdát mellel maga elé lesimító Pintért hátulról hátsó fertályon rúgta Kim Källström, ami nagyobb baj, büntetlenül. Játékosunk a földön maradt, a svéd felszabadított. A szlovén játékvezető jogos büntetőtől fosztotta meg a magyar válogatottat.

A svédek előbb pontrúgás, majd egy keresztlabda után veszélyeztettek, utóbbinál Zlatan Ibrahimovic ugrott, de a labdába csak beleérni tudott, azt irányítani már nem volt lehetősége. Lepergett az első fertályóra, amelyben a svédek érezhető sebességbeli fölényét fegyelmezett védőmunkával sikerült kompenzálnunk, és elejét venni a gólveszélynek. Támadó középpályásaink is többször besegítettek a védekezésbe, ami dicséretes dolog, de egyrészt magunkra húztuk ezzel a labdával közeli barátságban lévő vendégeket, másrészt meg így nem tudtunk eljutni az ellenfél kapujáig.

Hajnal elhibázott büntetője

A második büntetőt már befújta a szlovén játékvezető, az eredmény mégsem változott. Laczkó Zsolt ívelt be balról, Rudolf már a tizenhatoson belül elemelte a labdát Oscar Wendt mellett, aki kézzel belekapott a labdába. A svédek reklamáltak – a vétkes mellett a legvehemensebb, Daniel Majstorovic is sárga lapot kapott –, de Hajnal Tamás már elhelyezte a labdát a büntetőpontra. Irányítónk lövése aztán a felső lécen végezte, onnan a mezőnybe pattant vissza.

Fegyelmezett védekezésünk nem ízlik a svédeknek

A kihagyott büntető ellenére nem esett össze a játékunk, igaz, Ibrahimovic révén egy lövésig azért eljutottak a svédek, de a kisodródott helyzetből leadott kísérlet elkerülte a kapunkat.

A 23. percben megélénkült a meccs, beszorítottak minket a svédek: előbb Ibrahimovic elől fejjel mentett Király, majd a bedobás után kapufát lőttek a svédek Elmander révén, a kipattanóból Ibrahimovic ismételt, lövését szögletre mentettük. A nagy svéd roham egy Kim Källström-szabadrúgással zárult, Király bravúrral védett.

A folytatásban a mi perceink következtek, Rudolf kétszer is elment a bal szélen, de gólhelyzet nem alakult ki. Ami mindenképp biztató, hogy feltudtuk venni a svédek iramát, és megpróbáltuk irányítani a játékot. Ugyanakkor a labdavesztéseinkből többször is indulni tudtak a svédek.

A 44. percben viszont sikerült feltörni a vendégvédelmet, Rudolf ugratta ki Szabicsot, aki jobbösszekötő helyéről 10 méterről, jobbal – kissé alányúlva a labdának, amely így átment a csatár elé kivetődő Isaksson fölött – a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0

Összegzésképpen az első játékrészről elmondhatjuk, hogy nagyon bátran futballozott a magyar válogatott, a kihagyott tizenegyes után sem esett össze a csapat, és bár a svédeknek is voltak helyzeteik, a remekül játszó Rudolf remek kiugratása után sikerül gólt szereznünk – megérdemeltük a találatot, sokat dolgoztunk érte.

MÁSODIK FÉLIDŐ

(A magyar csapat játéka remek volt az első félidőben, de ugyanezt sajnos a szervezésről már nem mondhatjuk el: 200 újságíróra három darab mobil wc jut, mosdó nem, az internet akadozik, nem lehet telefonálni, mert nincs térerő. De nem számít, a lényeg, hogy vezetünk!)

KATTINTSON A KÉPRE, ÉS TEKINTSE MEG A MÉRKŐZÉS  KÉPGALÉRIÁJÁT!
KATTINTSON A KÉPRE, ÉS TEKINTSE MEG A MÉRKŐZÉS KÉPGALÉRIÁJÁT!

A svédek első támadását a második játékrészben Király fülelte le, a vendégek támadták a kapust (már nem először), amiért Christian Wilhelmson sárga lapot kapott. A mi első helyzetünk sem váratott sokáig, Rudolf csapott le egy rövidre sikerült hazaadásra, az újdonsült Pana-csatár lövését Andreas Isaksson védte.

Rudolf mellett Király Gábor a magyar csapat legjobbja, az 55. percben a két perccel korábban beállt Rasmus Elm beadása után Ibrahimovic fejesét fogta.

Sajnos fáradni látszott a védelmünk, és megingásait kihasználta a svéd csapat: egy teljesen végig játszott akció végén Elmander játszott az üresen, balra érkező Wilhelmsonhoz, aki az alsó sarokba lőtt. 1–1

A védelmi hibákon túl a támadójátékunk is alábbhagyott, Egervári Sándor alighanem éppen ezért pályára küldte a debütáló Stieber Zoltánt, akit hatalmas üdvrivalgás fogadott a lelátóról.

A svéd gól után leült a meccs, jó tíz perc helyzet nélkül telt el, majd Ibrahimovic közelről a kapu mellé lőtt.

A mieink győzni akarását Egervári Sándor cseréi is jól mutatják: Stieber után beállt a szintén középpályás Sándor György (aki Dzsudzsák Balázs helyett kerül be a keretbe) is, méghozzá a védő Lipták Zoltán helyére. Ez szerkezeti változást is hozott, a középpályáról Pintér Ádám zárt vissza a védelembe. A védelem így nem fogyatkozott meg létszámban, viszont támadóbb lett a középpályánk.

Más kérdés, hogy ebből játékban nem sokat lehetett észrevenni, a második félidőben csak elvétve jutottunk el az ellenfél tizenhatosának közelébe. Nem úgy a vendégek: Källström egy szóló után nem sokkal a jobb kapufa mellé lőtt.

A 86. percben aztán mégis nekünk volt meccslabdánk: Isaksson kifutva megelőzte a kiugró Stiebert, de a labda Koman Vladimir elé került, aki a térfél közepéről az üres kapura lőtt, de a labda nem sokkal a keresztléc fölött hagyta el a játékteret.

A 90. percben aztán mégis csattant az ostor, méghozzá a svédeken: jobb oldali akció végén Priskin beadásából közvetlen közelről Rudolf lőtt a léc alá! 2–1

Vége, „felrobbant a stadion", legyőztük a svédeket!