Hollandia más dimenzióban: négyet kaptak a svédek

2010.10.12. 22:36
Az egész oranje remekül teljesített a svédek ellen (Fotó: Action Images)
Magabiztos, könnyed győzelmet aratott a holland labdarúgó-válogatott Svédország ellen az Európa-bajnoki selejtezők E-csoportjában. Bert van Marwijk együttese a Hollandiában megrendezett mérkőzésen már 4–0-ra is vezetett, végül a svédeknek legalább a szépítés összejött.
Rafael van der Vaart a 87. válogatott mérkőzését ünnepelte a mai napon, amellyel beérte az örökranglistán ötödik Clarence Seedorfot. A Tottenham futballistája pedig rögtön gólpasszal ünnepelt a svédek elleni összecsapás elején.

A 4. percben Wesley Sneijder parádés passza után Rafael van der Vaart tálalt a kilépő Klaas-Jan Huntelaar elé, aki higgadtan gurított Andreas Isaksson mellett a svéd kapuba. 1–0

A Schalke támadója a találkozó előtt hat találatnál járt a mostani selejtezősorozatban, és ezúttal sem akarta lassítani a gólgyártás ütemét.

A találkozón elképesztően jól futballozott az oranje, ismét bizonyítva, hogy nem véletlenül játszott döntőt a nyári világbajnokságon.

A fölényben játszó hazai válogatott a 37. percben meg is duplázta előnyét: ezúttal Sneijder volt az előkészítő, Ibrahim Afellay pedig a befejező. 2–0

Már az első félidőben egyértelmű holland fölény jellemezte a találkozót, ami megmaradt a szünet utáni időszakra is.

A találkozó végérvényesen az 55. percben dőlt el, amikor is Affelay bal oldali beadását fejelte Huntelaar közelről a kapuba. (A matekot gyorsan elvégezve megállapíthatjuk, hogy a csatár összesen nyolc gólt szerzett az eddigi négy Eb-selejtezőn). 3–0

A svéd szurkolók elkenődve, néma csendben, rezignáltan néztek maguk elé, érzékelték, hogy Hollandia ellen semmi esélyük sem volt ezen az estén. (Talán a szerb „szurkolók" is példát vehetnének róluk.)

Négy perccel később a harmadik találatban is aktív résztvevők voltak ismét a főszereplők – csak éppen fordított szereposztásban. Ezúttal Afellay közelről vágta a felsőbe Huntelaar passzát. 4–0

Bert van Marwijk együttese ezzel gyakorlatilag elintézettnek tekintette a mérkőzést, a folytatásban ugyanis visszavett a hazai csapat. Olyannyira, hogy az utolsó huszonöt percben egyértelműen a svédek játszottak fölényben.

Andreas Granqvist meg is szerezte a szépítő találatot a svédeknek, akik viszont a folytatásban nem tudtak közelebb kerülni a hollandokhoz. 4–1

Bert van Marwijk együttese a sima győzelemnek köszönhetően visszavette a csoport első helyét a délután Finnországban nyerő magyar válogatottól. Márciusban a mieink kétszer is megmérkőznek a hollandokkal, nem lesz könnyű dolga Egervári Sándor együttesének...

HOLLANDIA–SVÉDORSZÁG 4–1

EURO 2012, E-CSOPORT
HOLLANDIA–SVÉDORSZÁG 4–1 (2–0)
Amszterdam. Vezette: Lannoy (francia)
HOLLANDIA: Stekelenburg – Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Pieters – Van Bommel (Brama, 72.), Afellay – Kuyt (Lens, 29.), Sneijder, Van der Vaart – Huntelaar (Van Nistelrooy, 84.). Szövetségi kapitány: Bert van Marwijk
SVÉDORSZÁG: Isaksson – Lustig, Granqvist, Majstorovic, Safari (Wendt, a szünetben) – S. Larsson, A. Svensson, Wernbloom (Källström, 54.), Toivonen (M. Berg, 79.) – Elmander, Ibrahimovic. Szövetségi kapitány: Erik Hamrén
Gólszerző: Huntelaar (4., 55.), Afellay (37., 59.), ill. Granqvist (69.)
1. Hollandia 4 4 12–2 +10  12
2. MAGYARORSZÁG 4 3 1 12–4 +8  9
3. Svédország 3 2 1   9–4 +5  6
4. Moldova 4 2 2   5–3 +2  6
5. Finnország 3 3   2–6 –4  0
6. San Marino 4 4   0–21 –21  0