Felkészülés: Korcsmár Zsolt bemutatkozott, a Vasas kikapott

2016.02.06. 12:47
Korcsmár Zsolt kezdőként 70 percet játszott a Vasasban (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A Vasas élvonalbeli labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen, hazai környezetben egygólos (3–2) vereséget szenvedett a harmadik vonalban szereplő Dorogtól. Az angyalföldiek hét közben a másodosztályú Mezőkövesdtől is kikaptak. A szombati találkozón bemutatkozott a Vasas friss igazolása, a válogatott Korcsmár Zsolt. A DVTK Elek Ákos góljának is köszönhetően 2–1-re legyőzte szatmárnémeti ellenfelét, míg a Paks kikapott a szlovák bajnokság utolsó előtti, 11. helyezettjétől. A Puskás Akadémia hat, a Budapest Honvéd négy gólt hintett, az MTK pedig egy győzelemmel és egy döntetlennel zárta a napot.

VASAS–DOROG

A Vasas-honlap tudósítása szerint a dorogiak a 7. percben első szögletükből megszerezték a vezetést – az élvonalbeli múlttal is rendelkező Sitku Illés érdeme –, majd az első felvonás közepén megduplázták az előnyüket. Az első félidőben a Vasas irányított, de helyzetig ritkán jutott, a szünet előtt viszont a léc mentette meg a dorogiakat a hazai szépítéstől. A 60. percben a legagilisabb angyalföldi, Novák Csanád távolról talált be a dorogi kapuba, majd a hajrában a csereként beszálló Könyves Norbert egyenlített. A 89. percben azonban újabb szögletet követően ismét eredményesek voltak a dorogiak.

A Vasasban bemutatkozott a héten szerződtetett válogatott védő, Korcsmár Zsolt, aki az első félidőben a középpályán kapott szerepet, a szünet után viszont már – lecseréléséig – egy sorral hátrébb. A másik friss szerzemény, a 31 esztendős német Christian Müller kezdőként egy félidőt kapott, csakúgy, mint szerdán, a Mezőkövesd elleni premierjén.

A Vasas a tizedik helyen állva várja a folytatást az NB I-ben, jövő héten Debrecenben játssza első tavaszi bajnokiját. Az erőviszonyok ismeretében a bennmaradásért lesz nagy harcban az angyalföldi együttes, amelyet január óta irányít Michael Oenning. A Dorog az NB III Nyugati csoportjában az őszi tizenhat fordulót követően a harmadik helyen áll.

FELKÉSZÜLÉS
I MÉRKŐZÉS
VASAS–DOROG 2–3 (0–2)
Illovszky-stadion, 250
néző. V: Berke
VASAS:
Nagy G. – Preklet (Grúz), Debreceni, Risztevszki (Vida), Hangya – Korcsmár (Berecz), Czvitkovics (Adamovics) – Ádám M. (Könyves), Ch. Müller (Ignatidisz), Remili – Novák
DOROG: Szemerédi (Grósz) – Fürjes, Berkó, Nagy Z., Fekecs – Sitku, Kovács I. (Hauser), Mészáros Á. (Reznek) – Szedlár (Nagy R.), Bojtor (Vígh), Perovics (Kun)
G: Novák, Könyves, ill. Sitku, Mészáros Á., Reznek

A VASAS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
Január 16.: Vasas–Vasas II 2–5 (Pavlov 2, ill. Novák 2, Ádám M., Ignatidisz, Szivacski)
Január 20.:Vasas–Vác 1–2 (Remili)
Január 23., Lipót: Vasas–Szolnok 4–0 (Remili, Czvitkovics, Novák, Ubiparip)
Január 26., Lipót: Vasas–Spartak Myjava (Miava; szlovák) 2–0 (Czvitkovics, Remili)
Január 30.: Vasas–Siófok 1–0 (Remili)
Január 30.: Vasas–Balmazújváros 4–0 (Könyves 2, Ignatidisz, Papp)
Február 3.: Mezőkövesd Zsóry–Vasas 1–0
Február 6., Vasas–Dorog 2–3 (Novák, Könyves)

HONVÉD–SOPRON

A Bp. Honvéd 4–1-re nyert a másodosztályú Sopron ellen. A mérkőzés első gólját a 18 éves Jelena Richárd szerezte, aki a kispestiek legutóbbi két felkészülési mérkőzésén, a Szigetszentmiklós és a Szeged 2011 ellen is betalált.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
BP. HONVÉD–SOPRON 4–1 (2–1)
Bozsik-stadion, 500
néző.
HONVÉD: Kemenes – Botka (Ikenne-King), Lovrics (Ignjatovics), Bobál D. (Szilágyi), Baráth – Vasziljevics (Hidi), Kamber (Csábi), Nagy G. (Gazdag) – Holender, Jelena (Prosser), Youla (Vernes).
A Honvéd gólszerzői: Jelena, Youla, Kamber, Ikenne-King

A BUDAPEST HONVÉD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor:

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 13.: Bp. Honvéd–Tatabánya 5–2 (Baráth, Youla, Kovács D., Eppel, Vernes)
Január 16.: Paksi FC–Bp. Honvéd 1–3 (Kamber, Vernes – 11-esből, Constantinescu)
Január 20.:Bp. Honvéd–Bp. Honvéd-MFA 3–0 (Youla 2, Eppel)
Január 23.: Bp. Honvéd–Siófok 4–0 (Vasziljevics 2, Holender, Nagy G.)
Január 27.: Bp. Honvéd–III. Kerületi TVE 4–2 (Kovács D. 2, Holender, Kamber)
Január 30.: Bp. Honvéd–Szigetszentmiklós 3–1 (Youla, Holender – 11-esből, Jelena)
Február 3.: Bp. Honvéd–Szeged 2011 1–0 (Jelena)
Február 6.: Bp. Honvéd–Sopron 4–1 (Jelena, Youla, Kamber, Ikenne-King)

MTK–MEZŐKÖVESD

A BKV-pályán rendezett találkozó első félidejében az MTK szerzett vezetést, Torghelle Sándor labdaszerzése után Marek Strestík elhúzott négy védő mellett, majd a kapuba lőtt. Ez az egy gól azonban nem volt elég a fővárosi együttes sikeréhez, hiszen a második félidő derekán Heffler Norbert találatával a Mezőkövesd egyenlített.

Teodoru Vaszilisz tehát döntetlennel mutatkozott be az MTK vezetőedzőjeként.

A kék-fehérek később a Lantos Mihály Sporttelepen az RKSK-val is összecsaptak, de az építési munkálatok miatt azt a találkozót zárt kapuk mögött rendezték meg.

MTK–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 1–1 (1–0)

Sport utca, 100 néző. V: Németh Á.
MTK: Hegedüs L. – Bese, Grgic, Poór, Vadnai – Vass Á., Thiam – Gera D., Strestík, Nikacs – Torghelle.
MEZŐKÖVESD: Horváth T. – Vági (Nagy J.), Szeles (Dvorschák), Devecseri, Polényi (Engel) – Hegedűs D. (Tóth B.) Nicorec (Tamási Zs.), Szatmári L. – Molnár G. (Csirmaz), Rácz F. (Máté J., Tajthy), Soós (Heffler N.)
G: Strestík, ill. Heffler N.

FELKÉSZÜLÉS
MTK–RKSK 3–0 (1–0)
G:
Vogyicska (18.). Hrepka (53.), Jakab (88.)

AZ MTK BUDAPEST TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Külföldi edzőtábor:Törökország (Belek), január 24–31.
Január 22., Ikarus-pálya: MTK–Budaörs 2–1 (Szatmári I., Torghelle)
Január 26., Belek: Arminia Bielefeld (német II.)–MTK 1–1 (Torghelle)
Január 28., Belek: Universitatea Craiova (román)–MTK 2–0
Január 30., Belek: Vysocina Jihlava (cseh)–MTK 1–0
Február 6., BKV-pálya: MTK–Mezőkövesd-Zsóry 1–1 (Strestík)
Február 6.: MTK–RKSK 3–0 (Vogyicska, Hrepka, Jakab)

DVTK–OLIMPIA SATU MARE

A diósgyőri együttesből sérülés miatt Tamás Márk, Halmai Ramon, Kitl Miklós és Nikházi Márk hiányzott, pályára lépett viszont a 18 esztendős Ternován Patrik, valamint Manjrekar James, aki új mezszámában, az 5-ös dresszben futott ki a gyepre.

A DVTK alig több mint negyedóra játék után szerezte meg a vezetést, amikor tetszetős támadás végén Elek Ákos fejezte be góllal az akciót. A Kínából hazatérő válogatott középpályás másodszor volt eredményes a felkészülési időszakban.

Az első félidő végén megduplázta előnyét a hazai csapat, Barczi Dávid beadását követően Bacsa Patrik talált a kapuba.

A szünetben teljes sort cserélő szatmárnémeti alakulat a második félidőben szépített, de egyenlíteni nem tudott, így a DVTK sikerét hozta a meccs.

Egervári Sándor csapata négy győzelmet és három vereséget könyvelt el a téli felkészülés során.

DIÓSGYŐRI VTK–OLIMPIA SATU MARE (román) 2–1 (2–0)
Diósgyőr, 300
néző. V: Belicza
DIÓSGYŐR: Rados (Antal) – Okuka (Eperjesi), Lipták (Egerszegi), Kovács G., Nemes (Németh M.) – James, Elek Á. – Koman (Ternován), Bognár I. (Griffiths), Barczi (Novothny) – Bacsa
G: Elek Á., Bacsa, ill. Markus

A DVTK TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 5.
Külföldi edzőtábor: Törökország (Belek), január 18–28.
Január 13.: DVTK–Lokomotiva Kosice (Kassa; szlovák II.) 2–0 (Barczi, Takács T.)
Január 16.: Budaörs–DVTK 0–2 (Bacsa, Koman)
Január 20.:Belek: FK Qarabag (azeri)–DVTK 4–0
Január 23., Belek: Admira Wacker (osztrák)–DVTK 3–2 (Nikházi, Novothny)
Január 26., Antalya: Rabotnicski Szkopje (macedón)–DVTK 5–4 (Novothny 3, Elek)
Január 30.: DVTK–Mezőkövesd Zsóry 1–0 (Kovács G.)
Február 6.: DVTK–Olimpia Satu Mare (Szatmárnémeti; román II.) 2–1 (Elek, Bacsa)

PAKS–SPORT PODBREZOVÁ

Csertői Aurél több helyen is változtatni kényszerült tervezett kezdőcsapatán, ugyanis Bartha László és Kulcsár Dávid belázasodott, valamint Bajner Bálint és Szakály Dénes sem léphetett pályára.

A napsütésben, de élénk szélben megrendezett mérkőzés első félidejében a Paks játszott fölényben, mégis a szlovák együttes került előnybe. A második játékrészben inkább a zólyombrézói csapat akarata érvényesült, és egy rögzített játékhelyzet után másodszor is betalált a hazájában a kiesés ellen küzdő alakulat, így kétgólos győzelmet aratott.

A Paks hiába tett meg mindent a szépítés érdekében, rosszul sáfárkodott a helyzeteivel, ebből kifolyólag nem kerülhette el a vereséget.

Paksi FC–ZP Sport Podbrezová (Zólyombrézó; szlovák) 0–2

Belek.
PAKS:
Molnár P. – Bagó (Asztalos, 70.), Lenzsér, Gévay, Szabó J. (Báló, 60.) – Papp K. – Koltai T. (Kővári, a szünetben), Kecskés T. (Nagy R., 60.), Bertus, Balázs Zs. (Kesztyűs, 70.) – Hahn

A PAKSI FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Külföldi edzőtábor:Törökország (Belek), január 27. – február 7.
Január 16.: Paksi FC–Bp. Honvéd 1–3 (Hahn)
Január 20.:Soroksár–Paksi FC 0–2 (Nagy R., Bagó)
Január 23.: Szigetszentmiklós–Paksi FC 1–3 (Balázs Zs., Bertus, Bartha)
Január 26.:Mosonmagyaróvár–Paksi FC 0–2 (Hahn, Báló)
Január 29., Belek: FK Aktobe (kazah)–Paksi FC 0–1 (Bertus – 11-esből)
Január 31., Belek:Universitatea Craiova (román)–Paksi FC 0–1 (Hahn)
Február 3., Belek: Dinamo Batumi (grúz)–Paksi FC 2–1 (Bajner)
Február 6. Belek: Sport Podbrezová (Zólyombrézó; szlovák)–Paksi FC 2–0

PUSKÁS AKADÉMIA–BUDAÖRS

A felcsúti csapat hat góljából hármat a téli szerzemények szereztek. A Slovan Bratislavától szerződtetett Karol Mészáros duplázott, míg a kölcsönbe érkező Vjacseszlav Csurko egyszer volt eredményes.

PUSKÁS AKADÉMIA–BUDAÖRSI SC 6–0 (2–0)
Felcsút, 200
néző. Vezette: Erdős
PUSKÁS AKADÉMIA: Pogacsics (F. Pajovics) – Pauljevics (Mészáros D.), Fiola (Tar), Kelic (Lipcsei Á.), Forró (Dinjar) – Zsidai (Polonkai), Márkvárt (Nagy Zs.) – Csurko (Bacelic-Grgic), Ljopa (K. Mészáros), Pekár (Zsótér) – Sallai R. (Castillion)
BUDAÖRS: Szentpéteri – Horváth L. (Ferkó), Tányéros Á., Hegedűs J. (Gál Sz.), Ódé – Papp M., Nagy T., Bogáti (Marques-Airosa), Sajbán Miklós, Csillag (Sajbán Máté) – Tóth P. (Varga B.)
Gólszerző: K. Mészáros (2), Sallai R., Csurko, Gál Sz. (öngól), Bacelic-Grgic

A PUSKÁS AKADÉMIA FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Spanyolország (Málaga), január 17–29.
Január 16.: Puskás Akadémia–Siófok 2–0 (Zsótér, Péter B.)
Január 19., Spanyolország: Europa FC (gibraltári)–Puskás Akadémia – elmaradt
Január 22., Coín: Hopej China Fortune (kínai)–Puskás Akadémia 0–4 (Mészáros D., Pekár, Lencse – 11-esből, Mészáros K.)
Január 25., San Pedro de Alcántara: Szuvon Bluewings (dél-koreai)–Puskás Akadémia 1–0
Január 28., Marbella: Linense (spanyol III.)–Puskás Akadémia 0–1 (Lencse)
Február 3.: Puskás Akadémia–Diósd 6–3 (Kelic, Castillion, Bacelic-Grgic, Zsótér, Péter, öngól)
Február 6.: Puskás Akadémia–Budaörs 6–0 (K. Mészáros 2, Sallai, Csurko, Bacelic-Grgic, Gál Sz. – öngól)