Felkészülés: az MTK kétgólos vereséget szenvedett Belekben

2016.01.28. 19:07
Második beleki felkészülési mérkőzésén is nyeretlen maradt az MTK. A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyolcadik helyén álló Universitatea Craiova ellen 2–0-s vereséget szenvedett László Csaba csapata.

Remek körülmények között rendezték meg a magas iramú, de sok hibával tarkított beleki felkészülési mérkőzést.

Az MTK jól kezdte, irányította a mérkőzést, a 12. percben mégis a Universitatea Craiova szerezte meg a vezetést. Egy jobboldali beadást követően Rocha fejelt a kapuba az ötösön belülről. 0–1

A magyar csapat folyamatosan erőszakos letámadással próbálta megakadályozni az ellenfelét abban, hogy kihozza a labdát a saját térfeléről, több-kevesebb sikerrel.

A 38. percben óriási helyzet maradt ki, gyors MTK támadás végén Varga Szabolcs lőtt 27 méterről, a kapus már verve volt, de a labda a lécen csattant.

Az 57. percben hét játékosát is lecserélte László Csaba, az MTK vezetőedzője, a friss labdarúgókkal a csapat hosszú percekre képes volt beszorítani az ellenfelét a saját tizenhatosának előterére, de az egyenlítő gólt mégsem tudta megszerezni.

A 86. percben csak Hegedüs mentette meg a magyar csapatot attól, hogy kétgólos hátrányba kerüljön, egy remek fejest követően. A 89. percben viszont már ő sem: Bancu 12 méterről bal lábbal laposan a hosszú sarokba lőtt, beállítva ezzel a 2–0-s végeredményt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MTK–FCU CRAIOVA (román) 0–2
(0–1)
Belek
MTK:
Demjén (Hegedűs L.) – Szalai A. (Bese), Baki (Grigics), Talabér (Poór), Deutsch (Vadnai) – Vass Á. – Szatmári I. (Gera D.), Vukmir (Ramos), Varga Sz. (Kanta J.) – Vogyicska (Strestik), Nikacs (Torghelle)

AZ MTK BUDAPEST TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor:Törökország (Belek), január 24–31.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 22., Ikarus-pálya: MTK–Budaörs 2–1 (Szatmári I., Torghelle)
Január 26., Belek: Arminia Bielefeld (német II.)–MTK 1–1 (Torghelle)
Január 28., Belek: Universitatea Craiova (román)–MTK 2–0
Január 30., 15.00, Belek: Vysocina Jihlava (cseh)–MTK
Február 6., 11.00: MTK–Mezőkövesd Zsóry

BOTOSANI–BÉKÉSCSABA

A lila-fehéreknél kezdőként lépett pályára Szutjeszka Niksicstől érkező Vukasin Polekszics, a korábbi mezőkövesdi Takács Péter és a próbajátékon lévő Nathan Eccleston is, de ők sem tudták megakadályozni, hogy a szünetre ne egygólos hátrányban vonuljon a Békéscsaba.

A fordulást követően növelte előnyét a román csapat, és bár Laczkó Zsolt rögvest felelt, egyenlíteni már nem tudott a magyar együttes (1–2).

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
BÉKÉSCSABA ELŐRE–FC BOTOSANI (román) 1–2
(0–1)
Belek
BÉKÉSCSABA:
Polekszics – Bényei, Piermayr, Vaskó, Fabio – Hudák (Szalai D.), Spitzmüller (Borbély), Takács P., Laczkó Zs. – Calvente, Eccleston (Paukner). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
G:
Laczkó Zs. ill. Casado, Matulevicius

A BÉKÉSCSABA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Külföldi edzőtábor: Törökország (Belek), január 26. – február 5.
Január 16.: Dabas–Békéscsaba 1–0
Január 20.:Békéscsaba–Soimii Pancota (Pankota; román II.) 3–1 (Oláh L., Punosevac, Szalai D.)
Január 23.: Békéscsaba–Szpartak Szubotica (Szabadka; szerb) 1–0 (Punosevac)
Január 28., Belek: Botosani (román)–Békéscsaba 2–1 (Laczkó Zs.)
Január 30., Törökország: Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Békéscsaba
Február 4., Törökország: Vereja Sztara Zagora (bolgár II.)–Békéscsaba

A labdarúgó NB I-ben szereplő Puskás Akadémia nemzetközi felkészülési mérkőzésen Lencse László góljával 1–0-ra nyert a spanyol harmadosztály 15. helyén álló Linenense ellen.

Lencse a beállása után másfél perccel Pekár centerezéséből talált be, Pajovics a 88. percben büntetőt védett.

REAL BALOMPÉDICA LINES (spanyol, III.)–PUSKÁS AKADÉMIA 0–1
(0–0)
Marbella, 100 néző
PUSKÁS: Pogacsics (Pajovics) – Pauljevics, Tar, Lipcsei Á., Forró (Dinjar) – Zsidai (Péter B.), Márkvárt (Sallai R.) – K. Mészáros, Bacelic-Grgic (Nagy Zs.), Zsótér (Pekár) – Castillion (Lencse)
G: Lencse

A PUSKÁS AKADÉMIA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Külföldi edzőtábor:
Spanyolország (Málaga), január 17–29.
Január 16.: Puskás Akadémia–Siófok 2–0 (Zsótér, Péter B.)
Január 19., Spanyolország: Europa FC (gibraltári)–Puskás Akadémia – elmaradt
Január 22., Coín: Hopej China Fortune (kínai)–Puskás Akadémia 0–4 (Mészáros D., Pekár, Lencse – 11-esből, Mészáros K.)
Január 25., San Pedro de Alcántara: Szuvon Bluewings (dél-koreai)–Puskás Akadémia 1–0
Január 28., Spanyolország: Linense (spanyol III.)–Puskás Akadémia 0–1 (Lencse)
Február 6., 15.00: Puskás Akadémia–Budaörs