Felkészülés: az MTK román próbázóval a soraiban nyert

2016.01.22. 12:50
A labdarúgó NB I-ben szereplő MTK felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte a másodosztályú Budaörsöt az Ikarus pályáján. A kék-fehérek góljait Szatmári István és Torghelle Sándor szerezte.

László Csaba vezetőedző a Budaörs elleni felkészülési mérkőzésen a kezdőcsapatba nevezte Eduard Papot, aki szerda óta készül az együttessel, ám a Nemzeti Sport információi szerint az MTK nem viszi el a beleki edzőtáborba, ennek ellenére elképzelhető, hogy szerződteti majd. A fiatal bánsági játékos szabadon igazolható, profiként eddig csak a Poli Timisoarában szerepelt – amelynek színeiben a 2013–2014 idényben debütált a román élvonalban (összesen ötször lépett pályára, három meccsen nem kapott gólt). Pap korábban játszott a román U19-es válogatottban, 2014-ben pedig az U21-es nemzeti együttes keretébe kapott meghívót.Eduard Papot, aki szerda óta készül az együttessel, ám a Nemzeti Sport információi szerint az MTK nem viszi el a beleki edzőtáborba, ennek ellenére elképzelhető, hogy szerződteti majd. A fiatal bánsági játékos szabadon igazolható, profiként eddig csak a Poli Timisoarában szerepelt – amelynek színeiben a 2013–2014 idényben debütált a román élvonalban (összesen ötször lépett pályára, három meccsen nem kapott gólt). Pap korábban játszott a román U19-es válogatottban, 2014-ben pedig az U21-es nemzeti együttes keretébe kapott meghívót.

Szintén kezdő volt az MTK-ban a montenegrói Darko Nikacs, aki januárban igazolt a kék-fehérekhez. Az első félidőben az ő passzából talált be Szatmári István.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MTK–Budaörs 2–1 (1–0)

MTK, 1. félidő: Pap – Szalai A., Talabér, Baki, Deutsch – Thiam, Vukmir – Szatmári I., Vogyicska B., Varga Sz. – Nikacs. 2. félidő: Hegedüs – Bese, Grgics, Poór, Vadnai – Vass Á. – Gera D., Kanta J., Strestík – Torghelle, Ramos
G: Szatmári I. (43.), Torghelle (66.), ill. Bogáti (77. – 11-esből)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ MTK-NÁL
Érkezők:
Darko Nikacs (montenegrói, Buducsnoszt Podgorica – Montenegró)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:

Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: Eduard Pap
(román, szabadon igazolható, legutóbb Poli Timisoara – Románia, próbajáték)
Távozók:
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: –
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk: Szatmári Lóránd (Vasas)

AZ MTK BUDAPEST TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor:Törökország (Belek), január 24–31.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 22., 11.00, Ikarus-pálya (zárt kapus): MTK–Budaörs 2–1 (Szatmári I., Torghelle)
Január 26., 15.00, Belek: Arminia Bielefeld (német II.)–MTK
Január 28., 15.00, Belek: Universitatea Craiova (román)–MTK
Január 30., 15.00, Belek: Vysocina Jihlava (cseh)–MTK
Február 6., 11.00: MTK–Mezőkövesd-Zsóry