nemzetisport.hu 2016.01.22 12:50 Frissítve: 2016.01.22 13:11

Felkészülés: az MTK román próbázóval a soraiban nyert

A labdarúgó NB I-ben szereplő MTK felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte a másodosztályú Budaörsöt az Ikarus pályáján. A kék-fehérek góljait Szatmári István és Torghelle Sándor szerezte.

László Csaba vezetőedző a Budaörs elleni felkészülési mérkőzésen a kezdőcsapatba nevezte Eduard Papot, aki szerda óta készül az együttessel, ám a Nemzeti Sport információi szerint az MTK nem viszi el a beleki edzőtáborba, ennek ellenére elképzelhető, hogy szerződteti majd. A fiatal bánsági játékos szabadon igazolható, profiként eddig csak a Poli Timisoarában szerepelt – amelynek színeiben a 2013–2014 idényben debütált a román élvonalban (összesen ötször lépett pályára, három meccsen nem kapott gólt). Pap korábban játszott a román U19-es válogatottban, 2014-ben pedig az U21-es nemzeti együttes keretébe kapott meghívót.

Szintén kezdő volt az MTK-ban a montenegrói Darko Nikacs, aki januárban igazolt a kék-fehérekhez. Az első félidőben az ő passzából talált be Szatmári István.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MTK–Budaörs 2–1 (1–0)

MTK, 1. félidő: Pap – Szalai A., Talabér, Baki, Deutsch – Thiam, Vukmir – Szatmári I., Vogyicska B., Varga Sz. – Nikacs. 2. félidő: Hegedüs – Bese, Grgics, Poór, Vadnai – Vass Á. – Gera D., Kanta J., Strestík – Torghelle, Ramos
G: Szatmári I. (43.), Torghelle (66.), ill. Bogáti (77. – 11-esből)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ MTK-NÁL
Érkezők:
Darko Nikacs (montenegrói, Buducsnoszt Podgorica – Montenegró)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:

Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: Eduard Pap
(román, szabadon igazolható, legutóbb Poli Timisoara – Románia, próbajáték)
Távozók:
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: –
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk: Szatmári Lóránd (Vasas)

AZ MTK BUDAPEST TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor: Törökország (Belek), január 24–31.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 22., 11.00, Ikarus-pálya (zárt kapus): MTK–Budaörs 2–1 (Szatmári I., Torghelle)
Január 26., 15.00, Belek: Arminia Bielefeld (német II.)–MTK
Január 28., 15.00, Belek: Universitatea Craiova (román)–MTK
Január 30., 15.00, Belek: Vysocina Jihlava (cseh)–MTK
Február 6., 11.00: MTK–Mezőkövesd-Zsóry

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.02.20 22:08:10

Labdarúgó NB I THURY GÁBOR

ALAPVONAL. Azért pedig ne kelljen már elnézést kérni – pontosabban a tényektől elvonatkoztatni –, ha egyes történések kapcsán bele-belebotlunk a honi futball történetének legsötétebb fejezeteibe, s ennek kapcsán megírjuk valakiről az igazat.

2018.02.20 17:55:09

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

A Debrecen otthon kapott ki, s került nehéz helyzetbe • Az Újpest és a Paks meccse elmaradt.

2018.02.19 23:18:11

Labdarúgó NB I P. K.

NB I-ES TAVASZVÁRÓ I. Ez az igazi Haladás? 11 mérkőzés óta veretlen a Hipp-csapat.

2018.02.18 23:16:53

Labdarúgó NB I DLUSZTUS IMRE

ALAPVONAL. A grund attól attól volt igazán hatékony, hogy az önfeledten, szeretetből játszó, így speciális játékintelligenciát és kiváló erőnlétet szerző gyerekek mellett, mögött állt egy mester, egy édesapa, aki tudott futballozni, netán maga is edző volt.

2018.02.17 12:51:38

A zöld-fehérek hazai pályán már három góllal vezettek a Domzale ellen, de a végén kétszer is betaláltak a szlovénok.