Felkészülés: Egervári legyőzte Pintért az exkapitányok meccsén

2016.01.30. 12:47
Egervári Sándor csapata, a DVTK legyőzte a Pintér Attila irányította Mezőkövesdet a volt szövetségi kapitányok együtteseinek felkészülési mérkőzésén. A Videoton–DVSC párharc első felvonását a fehérváriak, a másodikat a debreceniek nyerték meg, a Vasas két NB II-es csapatot is legyőzött, míg a Honvéd a Szigetszentmiklósnál volt jobb.

DVTK–MEZŐKÖVESD DVTK–MEZŐKÖVESD

Egervári Sándort és Pintér Attilát is a téli felkészülés előtt nevezték ki klubjuknál, kettejük különcsatája pikantériát adott a nagy ködben játszott mérkőzésnek, amelyet Kovács Gábor gólja döntött el.

A Diósgyőrben a sérüléséből felépülő Tamás Márk továbbra is külön edz a csapattól, Lipták Zoltán és Kitl Miklós az edzőtáborban elszenvedett sérülése miatt nem léphetett pályára. A fiatalok a tartalékcsapattal készülnek.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DVTK–MEZŐKÖVESD 1–0
(1–0)
Diósgyőr, műfüves pálya, 400néző.V:Nagy Róbert
DVTK:
Rados – Okuka (Eperjesi), Egerszegi, Kovács G., Nemes M. (Németh M.) – James, Elek – Bacsa (Nikházi), Koman (Bognár), Barczi – Novothny (Griffiths)
MEZŐKÖVESD:Horváth T. – Vági (Dvorschák), Szeles (Nagy J.), Fótyik (Tamási), Polényi – Hegedűs D. (Devecseri), Nicorec (Rácz) – Tóth B. (Tajthy), Szatmári, Frölich (Molnár G.) – Sós
G:Kovács G.

A DVTK TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 5.
Külföldi edzőtábor: Törökország (Belek), január 18–28.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 13.: DVTK–Lokomotiva Kosice (Kassa; szlovák II.) 2–0 (Barczi, Takács T.)
Január 16.: Budaörs–DVTK 0–2 (Bacsa, Koman)
Január 20.:Belek: FK Qarabag (azeri)–DVTK 4–0
Január 23., Belek: Admira Wacker (osztrák)–DVTK 3–2 (Nikházi, Novothny)
Január 26., Antalya: Rabotnicski Szkopje (macedón)–DVTK 5–4 (Novothny 3, Elek)
Január 30.: DVTK–Mezőkövesd Zsóry 1–0 (Kovács G.)
Február 6., 14.00, Abaújszántó: DVTK–Olimpia Satu Mare (Szatmárnémeti; román II.)

VIDEOTON–DVSC

Az eseménytelen első félidő után a második játékrész elején kétgólos előnybe került a Videoton. Mindkét találat előtt Haraszti Zsolt adott középre, előbb Kovács István, majd Lang Ádám érkezett jó ütemben. A Loki Tisza Tibor szépítő gólja után egyenlíthetett is volna, ám helyzeteit kihagyta, a 90. percben pedig Feczesin Róbert eldöntötte a mérkőzést.

VIDEOTON–DVSC-TEVA 3–1 (0–0)
Székesfehérvár. Vezette:
Berke B.
VIDEOTON: Danilovics – Nego, Juhász, Lang, Stopira – Heffler, Simon – Haraszti, Kovács, Géresi – Feczesin
DVSC: Verpecz – Nagy Z., Máté, Szatmári (Brkovics, a szünetben.), Kinyik (Korhut, a szünetben) – Bereczki (Szakály P., a szünetben), Varga J., Tisza, Ferenczi – Coulibaly, Sidibe (Holman, a szünetben)
G: Kovács I. (47.), Lang (55.), Feczesin (90.), ill. Tisza (65.)

A két csapat második szombati edzőmérkőzésén is a Videoton szerzett vezetést, de a debreceniek ezúttal fordítani tudtak. A második félidőben beállt a vendégek 2000-es születésű kapusa, Deczki Máté is, akinek egyszer kellett védenie a dvsc.hu beszámolója szerint.

Székesfehérvár, 200nézőV:Berke
VIDEOTON:
Danilovics – Nego, Juhász R., Lang, Stopira – Simon Á., Heffler T. – Haraszti, Kovács I., Géresi – Feczesin
DEBRECEN:Verpecz – Nagy Z., Máté P., Szatmári Cs. (Brkovics), Kinyik (Korhut) – Bereczki D. (Szakály P.), Varga J., Tisza, Ferenczi J. – Coulibaly, Sidibe (Holman)
G:Kovács I., Lang, Feczesin, ill. Tisza

VIDEOTON–DVSC-TEVA 1–2 (1–2)
Székesfehérvár, 50
nézőV:Szilasi
VIDEOTON:Kovácsik – Szolnoki, Vinícius, Varga B. (Ács), Fejes – Kiprich D. – Soumah, Sejben (Schiller), Kovács S., Paudits – Tischler
DEBRECEN:Radosevic (Deczki) – Lázár P., Mészáros N., Brkovics (Kinyik), Korhut (Kondás K.) – Bódi (Berdó), Jovanovic, Szakály P. (Sándor T.), Horváth Zs. – Holman (Kulcsár T.) – Takács T. (Kertész; Bereczki D.)
G:Paudits, ill. Horváth Zs., Bódi

A VIDEOTON TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
január 4.
Külföldi edzőtábor: Spanyolország (Oliva), január 13–22.; Ausztria (Bad Radkersburg), január 26–29.
Január 15., Spanyolország: A Spanyol Játékosok Szövetségének csapata–Videoton 0–1(Nego)
Január 17., Spanyolország: Union Berlin (német II.)–Videoton 0–1(Feczesin)
Január 19., Spanyolország: Kaiserslautern (német II.)–Videoton 0–0
Január 21., Spanyolország: Elche (spanyol II.)–Videoton 2–0
Január 27., Maribor: NK Maribor (szlovén)–Videoton 2–2 (Feczesin, Kovács I.)
Január 30.: Videoton–DVSC 3–1 (Kovács I., Lang, Feczesin)
Január 30.: Videoton–DVSC 1–2 (Paudits)
Február 3., 11.00: Videoton–Siófok

A DVSC-TEVA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor:
Január 16.: DVSC–Gaz Metan Medias (Medgyes; román II.) 1–1 (Szatmári)
Január 16.: DVSC–Gaz Metan Medias (Medgyes; román II.) 3–2 (Szakály, Bódi, Kulcsár)
Január 23.: DVSC–Zemplín Michalovce (Nagymihály; szlovák) 2–0 (Holman, Horváth Zs.)
Január 23.: DVSC–Zemplín Michalovce (Nagymihály; szlovák) 0–2
Január 30.: Videoton–DVSC 3–1 (Tisza)
Január 30.: Videoton–DVSC 1–2 (Horváth Zs., Bódi)
Február 4., 14.00: FTC–DVSC

VASAS–SIÓFOK, VASAS–BALMAZÚJVÁROS

A Vasas két NB II ellenféllel is összecsapott szombaton. A Siófokot 1–0-re verte meg Remili Mohamed góljáva, majd 4–0-ra múlta felül a Balmazújvárost. Utóbbi mérkőzésen Könyves Norbert két gólt szerzett, egyet pedig előkészített. Az angyalföldieknél eredményes volt a görög próbajátékos, Iliasz Ignatidisz is.

VASAS–SIÓFOK 1–0 (1–0)
Illovszky-stadion, műfüves edzőpálya, 300néző.V:Bogár G.
VASAS:
Póser – Preklet, Debreceni, Risztevszki, Hangya – Adamovics, Vida, Czvitkovics– Pavlov (Könyves), Novák Cs., Remili
SIÓFOK:Filipánics – Mogyorósi, Czingráber, Tamás, Farkas N. – Nagy D., Futó, Gál M. (Bognár B.), Gréczi (Kozma) – Berki, Elek (Murka)
G:Remili

VASAS–BALMAZÚJVÁROS 4–0 (1–0)
Illovszky-stadion, műfüves edzőpálya, 200néző.V:Gyarmati II Tibor
VASAS:
Hermány – Szivacski, Grúz, Romics, Tóth, – Berecz, Kleisz, Micsinai – Könyves, Ignatidisz, Horváth P. (Pápai)
BALMAZÚJVÁROS:Gazsi – Bokros, Bakos, Kiss L., Németh Á. – Kónya, Bódis N., Pintér – Zsiga, Bor, Fekete.2. félidő:Horváth L. – Karikás, Papp F., Szűcs, Virág – Bódis N., Kovács M., Vajda – Varga K., Belényesi, Kovács Á.
G:Könyves (2), Ignatidisz, Pápai

A VASAS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

Január 16.: Vasas–Vasas II 2–5 (Pavlov 2, ill. Novák 2, Ádám M., Ignatidisz, Szivacski)
Január 20.:Vasas–Vác 1–2 (Remili)
Január 23., Lipót: Vasas–Szolnok 4–0 (Remili, Czvitkovics, Novák, Ubiparip)
Január 26., Lipót: Vasas–Spartak Myjava (Miava; szlovák) 2–0 (Czvitkovics, Remili)
Január 30.: Vasas–Siófok 1–0 (Remili)
Január 30.: Vasas–Balmazújváros 4–0 (Könyves 2, Ignatidisz, Papp)
Február 6., 11.00: Vasas–Dorog

BP. HONVÉD–SZIGETSZENTMIKLÓS

A kispestiek Youla találatával szereztek vezetést, és bár Szepessy erre még válaszolni tudott, a szünet előtt Holender büntetőből visszavette az előnyt.

A végeredményt negyedórával a vége előtt a csapat fiatal reménysége, Jelena Richárd állította be, így a Honvéd a hatodik felkészülési mérkőzését is megnyerte a télen.

BUDAPEST HONVÉD–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 3–1 (2–1)
Bozsik-stadion, műfüves pálya, 400néző.V:Farkas Á.
HONVÉD:Kemenes (Horváth A.) – Lovric (Szilágyi L.), Kamber, Bobál D. – Ikenne-King (Botka), Gazdag (Nagy G.), Hidi (Ignjatovics), Vasziljevics (Kovács D.), Baráth – Youla (Jelena), Holender (Prosser)
SZTK:Vajda – Gubacsi, Vágó, Kovács J., Szláv – Nikolin (Irmes), Barna Zs., Hevesi-Tóth, Horváth T. (Gulyás M.) – Szepessy R., Szabó B. (Benkő-Bíró)
G:Youla, Holender (11-esből), Jelena, ill. Szepessy R.

A BUDAPEST HONVÉD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

Január 13.: Bp. Honvéd–Tatabánya 5–2 (Baráth, Youla, Kovács D., Eppel, Vernes)
Január 16.: Paksi FC–Bp. Honvéd 1–3 (Kamber, Vernes – 11-esből, Constantinescu)
Január 20.:Bp. Honvéd–Bp. Honvéd-MFA 3–0 (Youla 2, Eppel)
Január 23.: Bp. Honvéd–Siófok 4–0 (Vasziljevics 2, Holender, Nagy G.)
Január 27.: Bp. Honvéd–III. Kerületi TVE 4–2 (Kovács D. 2, Holender, Kamber)
Január 30., Bp. Honvéd–Szigetszentmiklós 3–1 (Youla, Holender – 11-esből, Jelena)
Február 3., 12.00: Bp. Honvéd–Szeged 2011
Február 6., 13.00: Bp. Honvéd–Sopron

VYSOCINA JIHLAVA–MTK

A cseh élvonal 14., még benn maradó helyén álló együttes a 82. percben döntötte el a találkozót. A magyar csapat egy döntetlennel és két vereséggel zárta törökországi túráját.

FELKÉSZÜLÉS
JIHLAVA (cseh)–MTK BUDAPEST 1–0 (0–0)
Belek
MTK:
Hegedüs L. – Bese, Grgic (Talabér), Poór (Baki), Vadnai (Deutsch) – Vass Á. (Vogyicska), Kanta J. (Thiam) – Varga Sz. (Gera D.) Torghelle (Nikacs), Strestík – Bouard
G:Kucera

AZ MTK BUDAPEST TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Külföldi edzőtábor:Törökország (Belek), január 24–31.
Január 22., Ikarus-pálya: MTK–Budaörs 2–1 (Szatmári I., Torghelle)
Január 26., Belek: Arminia Bielefeld (német II.)–MTK 1–1 (Torghelle)
Január 28., Belek: Universitatea Craiova (román)–MTK 2–0
Január 30., Belek: Vysocina Jihlava (cseh)–MTK 1–0
Február 6., 11.00: MTK–Mezőkövesd Zsóry

LOKOMOTIV PLOVDID–BÉKÉSCSABA

A magyar csapat beszámolója szerint fél óra elteltével szerzett vezetést a bolgár csapat Gargorov góljával, majd a 63. percben növelte kettőre a különbséget Kamburov a több cserét is végrehajtó békéscsabaiak ellen.

A „liláknál” ismét kezdőként lépett pályára a próbajátékon lévő Eccleston, de gólt ő sem tudott szerezni.

FELKÉSZÜLÉS
PFK LOKOMOTIV PLOVDIV (bolgár)–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–0 (1–0)
Belek
BÉKÉSCSABA:
Polekszics – Bényei, Vaskó, Piermayr, Fabio – Takács P., Spitzmüller – Calvente, Birtalan, Damjanovics – Eccleston. Csereként pályára lépett:Mursits, Juhász, Paukner, Vadász, Fehér Zs., Pilán, Hudák, Borbély, Szalai
G:Gargorov, Kamburov

A BÉKÉSCSABA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Külföldi edzőtábor: Törökország (Belek), január 26. – február 5.
Január 16.: Dabas–Békéscsaba 1–0
Január 20.:Békéscsaba–Soimii Pancota (Pankota; román II.) 3–1 (Oláh L., Punosevac, Szalai D.)
Január 23.: Békéscsaba–Szpartak Szubotica (Szabadka; szerb) 1–0 (Punosevac)
Január 28., Belek: Botosani (román)–Békéscsaba 2–1 (Laczkó Zs.)
Január 30., Törökország: Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Békéscsaba 2–0
Február 4., Törökország: Vereja Sztara Zagora (bolgár II.)–Békéscsaba