Női kézi-vb: Amorim drámai pontmentése; nem hibáztak a románok

H. K.H. K.
2019.12.01. 08:33
Eduarda Amorim az utolsó pillanatokban villant, ezzel pontot mentett Brazília a franciák ellen (Fotó: cbhb.org.br)
A francia válogatott nem bírt a brazil csapattal, a két együttes 19–19-es döntetlent játszott a Japánban zajló női kézilabda-világbajnokság 2. fordulójában. A magyarokkal azonos csoportban szereplő Montenegró 30–21-re nyert Kazahsztán ellen. A későbbi összecsapáson Románia 29–24-gyel túllépett Szenegálon, míg a németek 34–8-ra kiütötték az ausztrálokat. A játéknap utolsó mérkőzésén Dél-Korea meglepetésre ikszelt (26–26) Dániával.

A SPANYOLORSZÁG–MAGYARORSZÁG MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT BŐVEBBEN!

A brazilok remek védőteljesítménnyel kezdték az összecsapást, egészen a nyolcadik percig kellett várni az első francia gólra (2–1). A folytatásban viszont rákapcsolt Franciaország, amely a Győrben légióskodó Béatrice Edwige vezetésével fordított, s húsz perc után már háromgólos (7–4) előnyben volt.

A másik oldalon nem ment kifejezetten jól a játék Eduarda Amorimnak (Győr), a brazil balátlövő 0/3-mal zárta a félidőt. A hátrányban lévő brazilok már a 26. percben lehozták a kapusukat, de ahogy előtte is sokszor, abban a szituációban is hibáztak, Franciaország pedig a bakikat kihasználva 10–7-tel vonulhatott a nagyszünetre – a brazilok összességében rengeteg lehetőséget puskáztak el az első harminc percben.

A 36. percben aztán sokadik esélyét kihasználva egyenlített Brazília (11–11), a 43. percben pedig a találkozón második alkalommal ismét vezetést szerzett (15–14). A két csapat ezt követően sokáig fej fej mellett haladt, az utolsó öt percre pedig 17–17-tel fordult rá – az utolsó perc 19–18-as francia vezetéssel indult, tíz másodperccel a vége előtt viszont Amorim óriási gólt vágott, így 19–19-cel, pontosztozkodással zárult a mérkőzés.

Amandine Leynaud, a franciák Győrben légióskodó kapusa nagyszerűen védett, 28 lövésből 12-t hárított, ami 43 százalékos hatékonyságot jelent. A szintén győri, két gólig jutó Estelle Nze Minkót a hajrában, a harmadik kiállítása után kiszórták, míg Edwige háromszor volt eredményes.

A magyarokkal azonos csoportban szereplő Montenegró a vártnál némileg nehezebben, 30–21-re győzte le Kazahsztán legjobbjait. A kazahok az első félidőben jól tartották magukat, a montenegróiak csupán kétgólos előnyt (13–11) tudtak kidolgozni, a második játékrész második felére viszont elfogyott Kazahsztán ereje, amit Montenegró ki is használt, így kilencre nőtt a különbség köztük.

A montenegrói csapatban nem játszott az első körben bokasérülést szenvedő Katarina Bulatovics (Győr), Jelena Deszpotovics (Debrecen) viszont ott volt az alakulatban – négy góljával ő volt csapata egyik legeredményesebb játékosa.

Sikerével Montenegró két mérkőzés után hibátlan, s 4 pontja van.

A későbbi idősávban a B-csoportban Németország második találkozóját is megnyerte, miután nagyon könnyedén, 34–8-ra nyert Ausztrália legjobbjai ellen, míg a C-csoportban a románok megszerezték első sikerüket a tornán, miután a szenegáliakat verték meg 29–24. A románok legeredményesebbje Cristina Neagu volt, aki 16 lövésből 13 gólt szerzett.

Dél-Korea nem kis meglepetésre nagyszerű játékkal az első félidőt háromgólos előnyben (13–10) tudta le a papíron esélyesebbnek számító dánok ellen. A második játékrészre rákapcsoltak a dánok, s a 46. percre beérték a dél-koreaiakat, előbb egyenlítettek (19–19), majd a vezetést is átvették.

Dél-Korea viszont az 59. percben egyenlített, fél perccel a vége előtt pedig 26–26-nál a győzelemért támadhatott – két másodperc volt még az órán, amikor gólt szereztek, a gárda pedig már örömtáncot járt, de a játékvezető jelzett, s a gólt nem adták meg, így maradt a 26–26, döntetlen lett a vége.

Simone Böhme (Siófok) nem játszott, Anne Mette Hansen (Győr) egyszer volt eredményes.

A vb-ről a Nemzeti Sportot tudósítja: Nedelykov Tamás, Papp Bálint