NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto) 2019.12.06 08:35 Frissítve: 2019.12.06 19:42

Női kézi-vb: Spanyolország hibátlan teljesítménnyel csoportelső

Rendkívül fordulatos mérkőzésen Spanyolország legyőzte Montenegrót a C-csoport első helyéért folytatott csatában a Japánban zajló női kézilabda-világbajnokságon. Nerea Penáék 2007 óta először nyerték meg százszázalékos teljesítménnyel a csoportjukat, igaz, ehhez az is kellett, hogy Montenegró a második félidőben negyedórán át gólképtelen maradjon.

Fordulatos, küzdelmes mérkőzés végén a spanyolok örülhettek (Fotó: Kovács Anikó)

A magyar idő szerint reggel hét órára eső kör egyik, ha nem a legnagyobb presztízsű összecsapását Montenegró és Spanyolország találkozója jelentette, ahol a tét a csoportelsőség volt – hibátlan mérleggel.

A KÉPRE KATTINTVA részletes program és menetrend – a 2019-es japán női kézilabda-világbajnokság adatbankja

A találkozón Montenegró kezdett jobban, aztán az első félidő közepétől átvette az irányítást a 2011-es bronzérmes, amely 11–7-nél és 12–8-nál is négy góllal vezetett. Csakhogy Katarina Bulatovicsék vissza tudtak kapaszkodni: a szünetre egalizáltak (14–14), majd a második játékrész elején fordítottak és előbb három, majd 23–19-nél négy góllal is megléptek.

A spanyolok hiába próbálkoztak kapuscserével, ez sem hozott érezhető változást a védekezésükben, miközben elöl sorra jöttek a hibák. Viszont a hajrá kezdetére Montenegró is visszaesett, sőt, egyenesen lefagyott, tizenhat percen át akció- és tizennégy percig (úgy egyáltalán) gólképtelen maradt. A rossz szériát már kihasználta Spanyolország, és az 53. percben Pena hetesével egyenlített (23–23).

Ez igazi fordulópontot jelentett a mérkőzésen, Montenegró nem tudott felállni, s a spanyolok – visszanyerve az önbizalmukat – sorra jól fejezték be az akcióikat, így három perccel a vége előtt három góllal is elléptek (23–26).

A mérkőzésen csaknem húsz labdát eladó montenegróiak a véghajrában ugyan magukra találtak, egalizáltak, de az utolsó másodpercekben Barbosa találatával Spanyolország behúzta a két pontot (26–27)

A siófoki Nerea Pena hat gólt dobott a 2007 után ismét százszázalékos mérleggel csoportját megnyerő spanyoloknál, míg a montenegróiak közül a Győrben játszó Bulatovics három, a Debrecenben légióskodó Jelena Deszpotovics négy góllal zárt.

Szenegál 30–20-ra legyőzte Kazahsztánt, így megszerezte a vb előtt hőn áhított győzelmét.

Japán 35–18-ra megverte Kínát a D-csoportban, Brazília Ausztráliát ütötte ki 31–9-re a B-ben, míg Szerbia nagy csatában 29–27-re nyert a sorsdöntő, az A-csoport harmadik helyéért folytatott összecsapáson – ezzel továbbjutott. Szerbia továbbjutásában kulcsszerepet vállalt az érdi Jelena Lavko, aki hét góllal járult hozzá a sikerhez.

Ld: Abilda 9, ill. Camara 8
ROMÁNIA–MAGYARORSZÁG 28–27 (10–16) – RÉSZLETEK ITT!

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT

INTERJÚ. Szélsőként mindig a biztosra ment • Nehezen dolgozta volna fel, hogy csak a padon ücsörög az ETO-ban.

2020.07.19 21:31:36

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az utóbbi évtizedek profi hajszájában egyre jobban eluralkodott és nyomasztóvá vált az események sodra és az eredmények kényszere, most ezek híján kezdjük újra felfedezni az idő és figyelem hiányában már egészen háttérbe szoruló nőket és férfiakat.