NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto) 2019.12.08 08:39 Frissítve: 2019.12.09 05:31

Női kézi-vb: kilenccel nyertek a megállíthatatlan oroszok a románok ellen

A Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság középdöntőjének első fordulójában az orosz válogatott továbbra is hibátlan, miután kilenc góllal, 27–18-ra legyőzte Romániát. Szintén győzött Szerbia, amely Dél-Koreát verte 36–33-ra.

Vjahireva (fehérben) öt gólt dobott (Fotó: Kovács Anikó)

Igazán pikáns meccsel indult a középdöntő a 2. csoportban, ugyanis Ambros Martín éppen az oroszok kedvéért hagyta ott a román válogatottat az olimpia éve előtt, márpedig Cristina Neaguék korábbi nyilatkozataiból világosan kivehető volt, úgy érezték, a korábbi győri sikertréner cserben hagyta őket.

Maradt a számolgatás: hogyan lehet még meg az olimpiai selejtező a női kéziválogatottnak?

Ezenkívül két olyan válogatott csapott össze, amely az Eb-n előttünk végzett, márpedig a mi tavalyi hetedik helyünk akkor ér olimpia selejtezőt, ha a norvég, holland, orosz, svéd, román ötösből legfeljebb egy nem szerez a világbajnokságról jogot az olimpián vagy a selejtezőn való indulásra.

Mint ismert, a vb győztese egyenes ágon kijut Tokióba, míg a 2-7. helyezettek selejtezőt vívhatnak jövő márciusban. Ha az Ázsia-bajnok Dél-Korea bekerül az első hétbe, akkor a nyolcadik helyezett is selejtezhet.

Az első félidő kevés gólt hozott a román–orosz összecsapás, igaz, Ambros Martín csapatának az akarata érvényesült a játékrész jelentős részében, Neaguék azonban a szünetig egy 4–0-s rohammal visszajöttek a meccsbe, és 10–10-zel fordultak.

A második félidőben egy ideig ismét fej fej mellett haladtak a felek, aztán az oroszok 15–15 után robbantottak, s egy 10–1-es periódussal gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést. Ezzel továbbra is hibátlanok a tornán, míg a románok egyelőre a középdöntős csoportjuk utolsó helyén állnak.

A másik reggeli meccsen Szerbia már az első félidőben hét góllal elhúzott Dél-Koreától, s a végére ebből a különbségből hármat megtartva 36–33 legyőzte ázsiai ellenfelét. A szerbeknél Jelena Lavko, az Érd jobbátlövője hét, Szanja Radoszavljevics, a Vác balszélsője pedig két góllal járult hozzá a sikerhez

A KÉPRE KATTINTVA részletes program és menetrend – a 2019-es japán női kézilabda-világbajnokság adatbankja

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT

INTERJÚ. Szélsőként mindig a biztosra ment • Nehezen dolgozta volna fel, hogy csak a padon ücsörög az ETO-ban.

2020.07.19 21:31:36

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az utóbbi évtizedek profi hajszájában egyre jobban eluralkodott és nyomasztóvá vált az események sodra és az eredmények kényszere, most ezek híján kezdjük újra felfedezni az idő és figyelem hiányában már egészen háttérbe szoruló nőket és férfiakat.