Nemzetisport.hu 2009.06.06 15:25 Frissítve: 2015.03.29 01:43

9. FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, 2010

2 / 2

 

AUSZTRIA, FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG

A TORNA ALL STAR-VÁLOGATOTTJA: Slawomir SZMAL (Lengyelország) – Luc ABALO (Franciaország), Ólafur STEFÁNSSON (Izland), Igor VORI (Horvátország), Nicola KARABATIC (Franciaország), Filip JÍCHA (Csehország), Manuel STRLEK (Horvátország)

GÓLKIRÁLY: Filip Jícha (Csehország) – 53 gól

A LEGJOBB VÉDŐ: Igor Vori (Horvátország)

A LEGJOBB JÁTÉKOS (MVP):
Filip Jícha (Csehország)

RÉSZTVEVŐK
Ausztria (rendező), Dánia (címvédő), Csehország, Franciaország, Horvátország, Izland, Lengyelország, MAGYARORSZÁG, Németország, Norvégia, Oroszország, Spanyolország, Svédország, Szerbia, Szlovénia, Ukrajna
A RÉSZTVEVŐ VÁLOGATOTTAK KERETEI
A-CSOPORT
HORVÁTORSZÁG
Kapusok: 25 Mirko ALILOVIC (Ademar León/spanyol), 12 Goran CARAPINA (Porec)
Mezőnyjátékosok: 4 Ivano BALIC (CO Zagreb), 5 Domagoj DUVNJAK (Hamburg/német), 7 Vedran ZRNIC (Gummersbach/német), 8 Marko KOPLJAR (CO Zagreb), 9 Igor VORI (Hamburg/német), 10 Jakov GOJUN (CO Zagreb), 14 Drago VUKOVIC (Gummersbach/német), 17 Vedran MATAIJA (Porec), 20 Damir BICANIC (Ademar León/spanyol), 21 Denis BUNTIC (Ademar León/spanyol), 24 Tonci VALCIC (CO Zagreb), 26 Manuel STRLEK (CO Zagreb), 27 Ivan CUPIC (Gorenje Velenje/szlovén), 28 Zeljko MUSA (Trimo Trebnje)
Szövetségi kapitány: Lino CERVAR
 
NORVÉGIA
Kapusok: 1 Steinar EGE (FCK Köbenhavn/dán), 12 Ole EREVIK (Kolding/dán), 24 Magnus DAHL (Fyllingen)
Mezőnyjátékosok: 3 Stian VATNE (Füchse Berlin/német), 5 Frank LÖKE (CO Zagreb/horvát), 6 Kjetil STRAND (Füchse Berlin/német), 7 Lars Erik BJÖRNSEN (Holstebro/dán), 8 Bjarte MYRHOL (Rhein-Neckar Löwen), 9 Börge LUND (THW Kiel/német), 10 Havard TVEDTEN (Valladolid/spanyol), 11 Erlend MAMELUND (FCK Köbenhavn/dán), 13 Christoffer RAMBO (Runar), 15 Kristian KJELLING (Aalborg), 18 Vegard SAMDAHL (Wisla Plock/lengyel), 19 Thomas SKOGLUND (GOG Svendborg/dán), 22 Christian SPANNE (Drammen)
Szövetségi kapitány: Robert HEDIN (svéd)
 
OROSZORSZÁG
Kapusok: 1 Oleg GRAMSZ (Csehovszki Medvegyi), 16 Alekszej KOSZTYIGOV (Neva Szankt-Petyerburg)
Mezőnyjátékosok: 2 Vaszilij FILIPPOV (Csehovszki Medvegyi), 3 Oleg ZOTOV (Csehovszki Medvegyi), 7 Dmitrij KOVALJOV (Csehovszki Medvegyi), 10 Alekszandr CSERNOJVANOV (Csehovszki Medvegyi), 15 Alekszej RASZTVORCEV (Csehovszki Medvegyi), 17 Alekszej KAMANIN (Csehovszki Medvegyi), 19 Samvel ASLANYAN (Csehovszki Medvegyi), 20 Mihail CSIPURIN (Csehovszki Medvegyi), 31 Timur DIBIROV (Csehovszki Medvegyi), 33 Szergej PREGYIBAJLOV (Kaszpija Asztrahany), 35 Konstantin IGROPULO (Barcelona/spanyol), 47 Andrej STARIH (Csehovszki Medvegyi), 77 Vitalij IVANOV (Csehovszki Medvegyi), 79 Alekszej KAJNAROV (Kaszpija Asztrahany)
Szövetségi kapitány: Nyikolaj CSIGARJOV
 
UKRAJNA
Kapusok: 1 Szerhij BILIK (Aon Fivers/osztrák), 12 Vagyim BRAZSNIK (Bigyivelnik), 16 Gennagyij KOMOK (ZTR Zaporizsja)
Mezőnyjátékosok: 2 Olekszandr PEDAN (ZTR Zaporizsja), 4 Szergij LJUBCSENKO (ZTR Zaporizsja), 5 Jurij PETRENKO (Paris/francia), 6 Vitalij NAT (Vive Kielce/lengyel), 7 Olekszandr SEVELJOV (Portovik Juzsnij), 8 Mikola SZTECIURA (ZTR Zaporizsja), 9 Olekszij GANCSEV (ZTR Zaporizsja), 10 Andrij NATALJUK (ZTR Zaporizsja), 13 Mihajlo KRIVCSIKOV (ZTR Zaporizsja), 14 Dmitro DOROSCSUK (Portovik Juzsnij), 15 Szergij BURKA (ZTR Zaporizsja), 17 Vlagyiszlav OSZTRUSKO (ZTR Zaporizsja), 18 Szerhij ONUFRIENKO (ZTR Zaporizsja)
Szövetségi kapitány: Leonyid ZAHAROV
 
B-CSOPORT
AUSZTRIA
Kapusok: 1 Thomas BAUER (Korschenbroich/német), 12 Nikola MARINOVIC (Balingen-Weilstetten/német)
Mezőnyjátékosok: 3 Patrick FÖLSER (Düsseldorf/német), 5 Vytautas ZIURA (Viborg/dán), 7 Robert WEBER (Magdeburg/német), 9 Martin ABADIR (AON Fivers), 10 Lucas MAYER (Bregenz), 11 Michael KNAUTH (Alpla HC), 13 Matthias GÜNTHER (Bregenz), 14 Viktor SZILÁGYI (Gummersbach/német), 17 Konrad WILCZYNSKI (Füchse Berlin/német), 20 Bernd FRIEDE (Otmar/svájci), 21 Roland SCHLINGER (Bregenz), 22 Markus WAGESREITER (Balingen-Weilstetten/német), 25 Mare HOJC (Balingen-Weilstetten/német)
Szövetségi kapitány: Dagur SIGURDSSON (izlandi)
 
DÁNIA
Kapusok: 1 Kasper HVIDT (FCK Handbold), 12 Niklas JACOBSEN LANDIN (GOG Svendborg)
Mezőnyjátékosok: 2 Thomas MOGENSEN (Flensburg/német), 5 Torsten LAEN (Füchse Berlin/német), 6 Lars JÖRGENSEN (FCK Handbold), 9 Lars CHRISTIANSEN (Flensburg/német), 10 Henrik KNUDSEN (Vive Kielce/lengyel), 11 Anders EGGERT JENSEN (Flensburg/német), 13 Bo SPELLERBERG (Kolding), 14 Michael KNUDSEN (Flensburg/német), 17 Lasse SVAN HANSEN (Flensburg/német), 18 Hans LINDBERG (Hamburg/német), 22 Kasper SARUP SÖNDERGAARD (Kolding), 24 Mikkel HANSEN (Barcelona/spanyol), 26 Kasper NIELSEN (GOG Svendborg), 27 Mads O. NIELSEN (Bjerringbro-Silkeborg)
Szövetségi kapitány: Ulrik WILBEK
 
IZLAND
Kapusok: 1 Björgvin GÚSTAVSSON (Kadetten/ svájci), 16 Hreidar GUDMUNDSSON (Emsdetten/német)
Mezőnyjátékosok: 2 Vignir SVAVARSSON (Lemgo/német), 3 Logi GEIRSSON (Lemgo/német), 4 Aron PÁLMARSSON (Kiel/német), 5 Ingimundur INGIMUNDARSON (Minden/német), 6 Asgeir Örn HALLGRIMSSON (GOG Gudme/dán), 7 Arnór ATLASON (Köbenhavn/dán), 9 Gudjón Valur SIGURDSSON (Rhein-Nechar Löwen/német), 10 Snorri Steinn GUDJÓNSSON (Rhein-Neckar Löwen/német), 11 Ólafur STEFÁNSSON (Rhein-Neckar Löwen/német), 14 Sturla ÁSGEIRSSON (Düsseldorf/német), 15 Alexander PETERSSON (Flensburg/német), 17 Sverre JAKOBSSON (Grosswallstadt/német), 18 Róbert GUNNARSSON (Gummersbach/német)
Szövetségi kapitány: Gudmundur GUDMUNDSSON
 
SZERBIA
Kapusok: 1 Darko SZTANICS (Cimos Koper/szlovén), 12 Dejan PERICS (MKB Veszprém), 16 Dimitrije PEJANOVICS (Torrevijea/spanyol)
Mezőnyjátékosok: 3 Nikola KOJICS (Celje/szlovén), 5 Zsarko SESUM (MKB Veszprém), 7 Ivan NIKCEVICS (Pamplona(spanyol), 9 Alekszandar SZTOJANOVICS (Kadetten/svájci), 11 Alem TOSKICS (Celje/szlovén), 13 Momir ILICS (Kiel/német), 15 Dobrivoje MARKOVICS (Cuenca/spanyol), 18 Danijel ANDJELKOVICS (Pick-Szeged), 19 Ivan LAPCSEVICS (MKB Veszprém), 22 Urosz VILOVSZKI (MKB Veszprém), 23 Nenad VUCKOVICS (Melsungen/német), 25 Petar NENADICS (Pick-Szeged), 26 Ivan SZTANKOVICS (Aragón/spanyol)
Szövetségi kapitány: Sead HASANEFENDIC (bosnyák)
 
LENGYELORSZÁG
Kapusok: 1 Slawomir SZMAL (Rhein-Neckar Löwen/német), 16 Piotr WYSZOMIRSKI (Azoty Pulawy)
Mezőnyjátékosok: 2 Bartlomiej JASZKA (Füchse Berlin/német), 3 Krzysztof LIJEWSKI (Hamburg/német), 4 Patryk KUCHCZYNSKI (Vive Kielce), 5 Mateusz JACHLEWSKI (Vive Kielce), 8 Karol BIELECKI (Rhein-Neckar Löwen/német), 9 Artur SIÓDMIAK (Lübbecke/német), 10 Daniel ZÓLTAK (Vive Kielce), 13 Bartosz JURECKI (Magdeburg/német), 14 Mariusz JURASIK (Vive Kielce), 15 Michal JURECKI (Lübbecke/német), 19 Tomasz TLUCZYNSKI (Lübbecke/német), 20 Mariusz JURKIEWICZ (Portland/spanyol), 22 Marcin LIJEWSKI (Hamburg/német), 32 Tomasz ROSINSKI (Vive Kielce)
Szövetségi kapitány: Bogdan WENTA
 
NÉMETORSZÁG
Kapusok: 1 Johannes BITTER (Hamburg), 12 Silvio HEINEVETTER (Füchse Berlin)
Mezőnyjátékosok: 3 Uwe GENSHEIMER (Rhein-Neckar Löwen), 4 Oliver ROGGISCH (Rhein-Neckar Löwen), 6 Michael MÜLLER (Rhein-Neckar Löwen), 7 Martin STROBEL (Lemgo), 9 Christoph THEUERKAUF (Magdeburg), 11 Holger GLANDORF (Lemgo), 13 Sven-Sören CHRISTOPHERSEN (Wetzlar), 15 Torsten JANSEN (Hamburg), 17 Manuel SPÄTH (Göppingen), 18 Michael KRAUS (Lemgo), 19 Christian SCHÖNE (Göppingen), 20 Christian SPRENGER (Kiel), 21 Lars KAUFMANN (Göppingen), 24 Michael HAAS (Göppingen), Stefan SCHRÖDER (Hamburg)
Szövetségi kapitány: Heiner BRAND
 
SVÉDORSZÁG
Kapusok: 1 Mattias ANDERSSON (Grosswallstadt/német), 12 Dan BEUTLER (Flensburg/német), 22 Johan SJÖSTRAND  (Flensburg/német)
Mezőnyjátékosok: 3 Mattias GUSTAFSSON (Aalborg/dán), 5 Kim ANDERSSON (Kiel/német), 6 Jonas KÄLLMAN (Ciudad Real/spanyol), 8 Lukas KARLSSON (Kolding/dán), 9 Jan LENNARTSSON (Aalborg /dán), 10 Niclas EKBERG (Ystads), 11 Dalibor DODER (Ademar León/spanyol), 14 Robert ARRHENIUS (Aragón/spanyol), 17 Oscar CARLÉN (Flensburg/német), 18 Tobias KARLSSON  (Flensburg/német), 23 Fredrik LARSSON (Aragón/spanyol), 24 Fredrik PETERSEN (GOG Svendborg/dán), 25 Kim EKDAHL DU RIETZ (LUGI)
Szövetségi kapitány: Staffan OLSSON
 
SZLOVÉNIA
Kapusok: 12 Gorazd SKOF (CO Zagreb/horvát), 16 Aljosa REZAR (Celje)
Mezőnyjátékosok: 2 Miladin KOZLINA (Celje), 4 Renato VUGRINEC (Celje), 5 Jure DOBELSEK (Cimos Koper), 6 Zoran LUBEJ (CO Zagreb/horvát), 7 Vid KAVTICNIK (Montpellier/francia), 9 Jure NATEK (Gorenje Velenje), 11 Sebastian SKUBE (Trimo Trebnje), 13 David SPILER (Cimos Koper), 14 Matjaz BRUMEN (Cimos Koper), 15 Ales PAJOVIC (Celje), 17 Dragan GAJIC (CO Zagreb/horvát), 19 Miha ZVIZEJ (Gorenje Velenje), 20 Luka ZVIZEJ (Pick-Szeged), 24 Uros ZORMAN (Celje)
Szövetségi kapitány: Zvonimir SERDARUSIC (bosnyák)
 
D-CSOPORT
FRANCIAORSZÁG
Kapusok: 16 Thierry OMEYER (Kiel/német), 12 Daouda KARABOUE (Montpellier)
Mezőnyjátékosok: 2 Jerome FERNANDEZ (Ciudad Real/spanyol), 3 Didier DINART (Ciudad Real/spanyol), 4 Xavier BARACHET (Chambéry), 5 Guillaume GILLE (Hamburg/német), 8 Daniel NARCISSE (Kiel/német), 9 Guillaume JOLI (Chambéry), 13 Nikola KARABATIC (Montpellier), 15 Franck JUNILLON (Melsungen/német), 19 Luc ABALO (Ciudad Real/spanyol), 20 Cedric SORHAINDO (Paris), 21 Michael GUIGOU (Montpellier), 23 Sebastien BOSQUET (Dunkerque), 24 Sebastien OSTERTAG (Tremblay-en-France), 25 Gregoire DETREZ (Chambéry), Bertrand GILLE (Hamburg)
Szövetségi kapitány: Claude ONESTA
 
SPANYOLORSZÁG
Kapusok: 1 Jose Javier HOMBRADOS (Ciudad Real), 12 Jose Manuel SIERRA (Valladolid), STERBIK Árpád (Ciudad Real)
Mezőnyjátékosok: 2 Alberto ENTRERRIOS (Ciudad Real), 3 Eduardo GURBINDO (Torrevieja), 6 Ruben GARABAYA (Barcelona), 7 Carlos PRIETO (Rhein-Neckar Löwen/német), 8 Victor TOMAS (Barcelona), 9 Raul ENTRERRIOS (Valladolid), 13 Julen AGUINAGALDE (Ciudad Real), 15 Cristian UGALDE (Barcelona), 17 Juan Antonio GARCIA (Barcelona), 18 Iker ROMERO (Barcelona), 19 Cristian MALMAGRO (Portland), 20 Jose Maria RODRIGUEZ (Ciudad Real), 22 Mikel AGUIRREZABALAGA (Ademar León), 24 Viran MORROS de ARGILA (Ciudad Real)
Szövetségi kapitány: Valero RIVERA López
 
CSEHORSZÁG
Kapusok: 71 Petr STOCHL (Füchse Berlin), 16 Martin GALIA (Lemgo/német)
Mezőnyjátékosok: 2 Karel NOCAR (Chambéry/francia), 3 Jirí VÍTEK (Bergischer/német), 4 Pavel MICKAL (Nordhorn/német), 5 Ondrej ZDRÁHALA (Karviná), 6 Václav VRANY (Coburg/német), 7 Daniel KUBES (Lemgo/német), 8 Kamil PISKAC (Dukla Praha), 9 Filip JÍCHA (Kiel/német), 10 Jan FILIP (Kadetten/svájci), 11 Jan SOBOL (Montpellier/francia), 15 Alois MRÁZ (Wetzlar/német), 18 Jan STEHLÍK (St. Raphael/francia), 19 Jirí HYNEK (Ahlener/német), 22 Tomás SKLENÁK (Eisenach/német)
Szövetségi kapitány: Martin LIPTÁK
SELEJTEZŐK
1. CSOPORT: 1. Svédország 14 pont, 2. Lengyelország 11, 3. Montenegró 8, 4. Románia 7, 5. Törökország 0
2. CSOPORT: 1. Oroszország 18, 2. Szerbia 15, 3. Bosznia-Hercegovina 13, 4. Svájc 9, 5. Olaszország 5, 6. Feröer-szk. 0
3. CSOPORT: 1. Izland 13, 2. Norvégia 12, 3. Macedónia 9, 4. Észtország 6, 5. Belgium 0
4. CSOPORT: 1. Horvátország 14, 2. MAGYARORSZÁG 12, 3. Szlovákia 8, 4. Görögország 6, 5. Finnország 0
5. CSOPORT: 1. Németország 16, 2. Szlovénia 12, 3. Fehéroroszország 8, 4. Izrael 4, 5. Bulgária 0
6. CSOPORT: 1. Franciaország 12, 2. Csehország 12, 3. Portugália 10, 4. Lettország 6, 5. Luxemburg 0
7. CSOPORT: 1. Spanyolország 14, 2. Ukrajna 10, 3. Hollandia 8, 4. Litvánia 8, 5. Ciprus 0
 
2020.05.29 20:51:29

Kézilabda MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Ha a szerződések rendben voltak jogilag, nehezen értelmezhetők az indulatok.

2020.05.25 19:44:09

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

Az utóbbi időben alig-alig lőhetett gólt, mégis rajongtak érte a szurkolók. A veszprémi gladiátor a veszélyhelyzet alatt is tanult magyarul.

2020.05.14 10:22:29

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT

Emily Bölköt szenvedélyről, fiatalon megtapasztalt elvárásokról és a Fradinál rá váró kihívásokról is kérdeztük.

2020.05.10 20:06:04

Kézilabda MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Nyugodtan okoskodhatok, míg az elnöknek és a szervezetének okosnak kell lennie.

2020.05.08 07:53:53

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, ROSKA EMESE BOGLÁRKA

INTERJÚ. A győri kézisek szerény zsenije gyerekként jókislány-típus volt, és még most is zavarba jön, ha a képességeit méltatják.