Szenvedve nyertek a franciák Csehország ellen

2010.01.20. 19:52
Az Ausztriában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon a D-csoport második fordulójában a francia válogatott kínkeserves mérkőzésen nyert Csehország ellen. Az olimpiai- és világbajnoki címvédő franciák a félidőben még hattal vezettek, minden simának tűnt, és a papírformának megfelelően alakult, ám a második felvonásban mindössze ötször voltak eredményesek, ami majdnem megbosszulta magát. A csehek rászolgáltak volna legalább az egyik pontra.

Aligha gondolták a franciák a szünetben, mennyi izgalom vár rájuk a hajrában (Fotó: Mirkó István)
Aligha gondolták a franciák a szünetben, mennyi izgalom vár még rájuk a hajrában (Fotó: Mirkó István)

Keményen meg kellett küzdenie az előny megszerzéséért a francia csapatnak Csehország ellen, hiszen az ellenfél nem adta könnyen magát. Utóbbiak nyomaikban sem emlékeztettek arra az alakulatra, amely engedte magán átgázolni a spanyolokat egy nappal korábban, védekezésük sokkal rendezettebbé vált és jóval kevesebb látványos szabálytalanságot követtek el. Támadásban viszont nehezen találtak rést a francia védelmen.

A tizedik percben még csak háromgólos volt a csehek hátránya (2–5), utána azonban több labdát könnyelműen eladtak, a franciák lekontrázták őket, gyors támadás-befejezésekkel elhúztak. A szünetre megérdemelt hatgólos előny volt a franciák birtokában. (16–10)

A második félidőben azonban olyat látott a világ, amit régen nem: látványos játék helyett hihetetlenül látványosan szenvedett a francia csapat, amelynek klasszisai egymást felülmúlva betliztek. Amíg náluk hibát hiba követett, addig a csehek védelme gyakorlatilag áthatolhatatlanná vált, a 48. percben csodák csodájára kiegyenlítettek. (17–17)

A cseheknek három támadásban is lehetőségük volt átvenni a vezetést, de Thierry Omeyer mindannyiszor hárítani tudott, így maradt a döntetlen állás.

A franciák akkor már több mint negyedórája képtelenek voltak gólt lőni, a vezetést Daniel Narcisse bátor betörésével vették vissza az 51. percben. Az volt a játékrész második francia találata. (18–17)

A hajrában már feléledtek a franciák, de a kérdés ott lógott a levegőben: mindez elég lesz-e a vérszemet kapó, igaz, egyre jobban fáradó csehek ellen?

Elég volt, így az utolsó támadásnál hiába hoztak be kapusuk helyett is mezőnyjátékost, egy góllal győztek a franciák (21–20), akik így három, míg a csehek nulla ponttal várjuk az utolsó fordulót.