Férfi kézilabda Eb: Norvégia három góllal győzte le Ausztriát

2010.01.25. 19:39
Címkék
Az Ausztriában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon a középdöntő első fordulójában a házigazdák háromgólos vereséget szenvedtek Norvégiától. Ausztria továbbra is egy, míg Norvégia immár négy ponttal áll az I. csoportban.

Hiába jutottak előnyhöz a norvégok, az ismét lelkes hazai közönség háttértámogatását bíró osztrákok kiegyenlítettek és tapadtak északi ellenfelükre. A norvégok mégis háromgólos előnnyel mehetek pihenőre, méghozzá azért, mert a szünet előtti perceket 3–0-ra hozták.

A fordulás után közvetlenül kiegyenlítettek az osztrákok, kezdődhetett minden elölről. A 36. perc (18–18) után azonban 13 perc alatt a norvégok ismét megugrottak (24–20), amely előny elegendőnek bizonyult a győzelemhez.

AUSZTRIA, FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG, KÖZÉPDÖNTŐ 
I. CSOPORT (BÉCS), 1. FORDULÓ
Norvégia–Ausztria 30–27 (15–12)
 Ld: Tvedten 6, Myrhol 6, Mamelund 5, Strand 5, Kjelling 4, ill. Schlinger 6, Ziura 4, Wilczynski 4, Friede 4

 

Legfrissebb hírek

Hihetetlen gólözönnel, az alpesiek sikerével ért véget Svájc és Bosznia-Hercegovina meccse

Foci vb 2026
13 perce

A végjátékban szakadt ki a gólzsák, a svájci cserék alaposan elpáholták a bosnyákokat

Foci vb 2026
21 perce

Katar ugyanúgy áll fel, mint az első fordulóban, Kanada két helyen változtatott – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
24 perce

Piros lap, majd jött a második és a harmadik svájci gól

Foci vb 2026
26 perce

Hozsanna – Vincze András jegyzete

Foci vb 2026
29 perce

Vasas: rajtra készen – Simon Zoltán publicisztikája

Labdarúgó NB I
29 perce

Megvan, hol folytatja Filkor Attila sportigazgatóként – hivatalos

Labdarúgó NB II
30 perce

Csodacsere góljával vezet Svájc

Foci vb 2026
39 perce
Ezek is érdekelhetik