Férfi kézilabda Eb: hatot vert a címvédő dán csapat Oroszországra

2010.01.25. 21:43
Az Ausztriában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon a középdöntő első fordulójában a címvédő dán válogatott hatgólos győzelmet aratott Oroszország ellen. A győztes dánoknak négy, a vesztes oroszoknak nulla pontjuk van a középdöntő I. csoportjában.

Jól kezdtek az oroszok (3–0), vagy rosszul a dánok, ez csupán nézőpont kérdése, az viszont már nem, hogy utána az Eb-címvédő egy 4–0-s szériával fordított. Az első felvonás utolsó tíz percéhez érkezve aztán a dánok 3–0-s periódust mutattak fel, amely háromgólos előny a szünetig kitartott, sőt, még kettővel nőtt is. (18–13)(3–0), vagy rosszul a dánok, ez csupán nézőpont kérdése, az viszont már nem, hogy utána az Eb-címvédő egy 4–0-s szériával fordított. Az első felvonás utolsó tíz percéhez érkezve aztán a dánok 3–0-s periódust mutattak fel, amely háromgólos előny a szünetig kitartott, sőt, még kettővel nőtt is. (18–13)

A fordulás után az öltözőből kiérkező oroszok nagyot küzdöttek, felálltak a padlóról, de amikor tíz perc múlva már ismét ott lihegtek ellenfelük nyakán (22–21), elfogyott a tudomány és a lendület, ezt pedig a rutinos erőket soraiban tudó, magát összekapó dánok könyörtelenül kihasználták. A következő tíz percet 8–3-ra nyerték (30–24) és eldöntötték a mérkőzést, a hajrára már nem maradt izgalom.

A győztes csapat és a mezőny legjobbja a dánok kapusa, Niklas Landin Jacobsen volt, aki húsz védést mutatott be és így 43 százalékos hatékonysággal hárította a kapujára tartó lövéseket. Csapattársai pedig remekül használták ki a lehetőségeiket, ketten hiba nélkül céloztak, többen pedig 60-70 százalékos mutatóval.