Férfi kézilabda Eb: könnyed lengyel siker Spanyolország ellen

Vágólapra másolva!
2010.01.24. 20:05
Címkék
Az Európa-bajnokságon a középdöntő első fordulójában a II. csoportban Lengyelország fölényes, 32–26-os győzelmet aratott Spanyolország fölött, ezzel továbbra is őrzi veretlenségét.

A lengyelek jól kezdtek, és bár a spanyolok a 8. percig tartották velük a lépést, ezt követően elsősorban Bartosz Jurecki góljainak köszönhetően fokozatosan meglépett Bogdan Wenta együttese, a szünetben már 13–9-re vezetett Lengyelország.

A játék képe a folytatásban sem sokat változott, a spanyoloknak szinte semmi nem sikerült, míg a lengyelek több könnyű gólt szereztek és különösebb megerőltetés nélkül őrizték előnyüket, sőt növelték is.

A második félidőben Bartosz Jurecki mellett Mariusz Jurasik is nagyon elkapta a fonalat, míg a spanyoloknál nem akadt vezéregyéniség. Lengyelország hat perccel a meccs vége előtt nyolc góllal is vezetett, végül 32–26-ra győzött, így továbbra is veretlen az Európa-bajnokságon.

A Németország–Franciaország (22–24) itt olvashat bővebben!

 FÉRFI KÉZILABDA EB
KÖZÉPDÖNTŐ, II. CSOPORT, 1. FORDULÓ
Lengyelország–Spanyolország 32–26 (13–9)

 

A CSOPORT ÁLLÁSA
 1. Lengyelország 3 2 1 89–81 8 5
 2. Franciaország 3 2 1 69–66 3 5
 3. Spanyolország 3 1 1 1 87–81 6 3
 4. Szlovénia 2 2 64–64 0 2
 5. Németország 3 1 2 81–85 -4 1
 6. Csehország 2 2 45–58 -13 0
Legfrissebb hírek

El: a Stuttgart Svájcban a Baseltől, a Forest otthon a Midtjyllandtól kapott ki

Európa-konferencialiga
1 perce

Varga fejesével Belgiumban aratta első El-alapszakasz győzelmét a Ferencváros

Európa-liga
5 perce

Így szerzett vezetést Varga Barnabás a Genk ellen – videó

Európa-liga
59 perce

Súlyemelés: Árva Cintia a 20. helyen zárta a súlyemelő-vb-t

Egyéb egyéni
1 órája

Nem sikerült a címvédés: elbukta a 80 perces egyiptomi csatát a Veszprém

Kézilabda
1 órája

Konferencialiga: Bolláék sima vereséggel kezdtek Poznanban

Európa-konferencialiga
2 órája

El: otthon kapott ki a Lille-től a Roma, simán megverte a Malmőt a Plzen

Európa-liga
2 órája

Izrael tagsága nincs veszélyben, Infantino szerint a FIFA nem képes megoldani geopolitikai problémákat

Minden más foci
2 órája
Ezek is érdekelhetik