Úszás: tizenhét magyar érem az uszonyos és búvárúszó világkupa záró napján

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2023.04.17. 13:41
A magyarok nyolc arany-, három ezüst- és hat bronzérmet nyertek az egri uszonyos és búvárúszó világkupaverseny vasárnapi záró napján.

A Magyar Búvárszakszövetség tájékoztatása szerint a 400 méteres felszíni kategóriában Mozsár Alex, az 1500 méteres felszíni úszásban Semostyán Róbert nyert. Szintén a dobogó tetejére állhatott Cséplő Kelen, aki a 100 és a 200 méteres uszonyos gyorsúszás fináléjában is a leggyorsabb volt. Duplázott a záró napon Pernyész Dorottya is, ő ugyancsak megnyerte a 100 méter után a 200 uszonyos gyorsot is.

A 400 méteres uszonyos gyors döntőjében is magyar győzelem született, miután Lengyeltóti Bence csapott elsőként a célba. A nyolcadik záró napi aranyat a Szili Ágnes, Turucz Zoé, Losonczi Flóra, Blaszák Lilla Gréta alkotta női 4x100-as felszíni váltó szerezte.

A 17. egri uszonyos és búvárúszó világkupára 14 ország 71 csapatából 380 versenyző nevezett, a magyar válogatott tagjai a két versenynap alatt tíz aranyérmet szereztek a felnőttek között.