Parasport: az úszó Vereczkei Zsolt Eb-ezüstérmes

MTI MTIMTI MTI
2014.08.10. 19:59
Egy ezüstérmet szereztek a magyarok az eindhoveni paraúszó Európa-bajnokság vasárnapi döntőiben. A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) tájékoztatása szerint Vereczkei Zsolt 50 méter háton végzett a második helyen.

A 100 méteres pillangó döntőjében a kétszeres paralimpiai bajnok, világcsúcstartó Sors Tamás izgalmas befutó után negyedikként zárt. A győzelmet Federico Morlacchi szerezte meg, a húszéves olasz öt számban indult az Eb-n és mindegyiket megnyerte.

A magyar küldöttség négy ezüst- és hat bronzéremmel zárta az Eb-t, amelyen egy hét alatt 17 világcsúcs dőlt meg és volt egy világrekord-beállítás, született 15 Európa-rekord.

Az előzetes célkitűzés 5–7 dobogós hely megszerzése volt, legalább egy aranyéremmel.