Tokió 2020: Hosszú Katinka a hetedik legjobb idővel jutott döntőbe 400 vegyesen

V. Á.V. Á.
2021.07.24. 13:53
Hosszú Katinka a hetedik legjobb idővel jutott döntőbe (Fotó: Tumbász Hédi)
A 17 éves Mihályvári Farkas-Viktória a hatodik, Hosszú Katinka a hetedik legjobb idővel jutott be a 400 méter vegyes fináléjába a tokiói olimpia úszóversenyeinek nyitó napján. Verrasztó Dávid először úszhat döntőt az ötkarikás játékokon.

Az Eb-ezüstérmes Mihályvári-Farkas Viktória (4:35.99 perc), a hatodik, míg a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka (4:36.01 perc) a hetedik legjobb idővel jutott be a döntőben 400 vegyesen.

A férfiaknál a szám háromszoros Európa-bajnoka, Verrasztó Dávid a negyedik legjobb idővel jutott be a döntőbe (4:09.80 perc) 400 vegyesen. Bernek Péter a 13. helyen zárt (4:12.38), és meglepetés, hogy a négyszeres világbajnok, japán Szeto Daija sem kvalifikált a fináléba (4:10.52).

100 méter pillangón Sebestyén Dalma nem jutott be az elődöntőbe. A 24 éves úszó a 27. helyen végzett, 59.79 másodperccel a harmadik lett a futamában.

Zombori Gábor 3:47.99 perccel a hatodik helyen csapott célba az ötödik előfutamban. Ez az idő nem volt elég ahhoz, hogy kvalifikáljon a döntőbe, a 18. helyen zárt.

Bővebben hamarosan.

A Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Kovács Erika, Mirkó István, Nedelykov Tamás, Szűcs András, Tumbász Hédi