Tokió 2020: a japán és az amerikai softballcsapat maradt százszázalékos

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
2021.07.22. 10:24
A házigazda Japán legyőzte Mexikót (Fotó: AFP)
A házigazda Japán és az Egyesült Államok válogatottja szerdai sikere után a tokiói olimpia softballtornájának második, csütörtöki fordulójában is győzött – számolt be róla az MTI.

Az ausztrálok elleni fölényes sikerrel kezdő házigazdák a második körben nagyon megküzdöttek a sikerért, hét szakasz után 2–2-re álltak a mexikóiakkal szemben és a győzelmet a ráadásszakaszban tudták kiharcolni.

Az amerikaiak az első fordulóban szintén nyertes kanadai együttessel találkoztak, és kiélezett meccsen győztek 1–0-ra.

Az ötkarikás programba 2008 után most visszakerülő sportágban hat csapat küzd az érmekért. A viadal első szakaszában körmérkőzéseket rendeznek, majd az öt forduló után első és második helyen álló csapatok a döntőben csapnak össze az aranyéremért, a harmadik és a negyedik együttes pedig a bronzért csatázik.

Az olimpia hivatalos megnyitója előtti napon a férfi labdarúgótorna is megkezdődik.

OLIMPIA, TOKIÓ
SOFTBALL
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

Japán–Mexikó 3–2
Egyesült Államok–Kanada 1–0
Ausztrália–Olaszország 1–0

Az állás: 1. Japán 2 győzelem/0 vereség (11–3), 2. Egyesült Államok 2/0 (3–0), 3. Kanada 1/1 (4–1), 4. Ausztrália 1/1 (2–8), 5. Olaszország 0/2 (0–3), 6. Mexikó 0/2 (2–7)

A Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Kovács Erika, Nedelykov Tamás, Szűcs András (szöveg), Mirkó István, Tumbász Hédi (fotó)