Wimbledon: Fucsovics nem bírt a 16. kiemelt ellenfelével

2017.07.03. 20:23
A 2010-es juniorbajnok az első körben búcsúzott (Fotó: AFP)
Fucsovics Márton számára az első forduló jelentette a végállomást az Angol nemzetközi teniszbajnokságon. A világranglista 109. helyén álló magyar játékost a luxemburgi Gilles Müller (26.) búcsúztatta három szettben.

A NAP TOVÁBBI EREDMÉNYEI ITT!

Az első hat labdamenetet megnyerő Fucsovics az első szettben 5:4-ig rendre megszerezte a vezetést, 5:5-nél azonban elveszítette az adogatását, s ez hamar a játszmába került (5:7).

A 25 éves magyar játékos a második felvonásban 2:1-es vezetésénél tévesztett ütemet, ellenfele sorozatban három gémet megnyerve 4:2-re ellépett, és bár Fucsovicsnak volt labdája az egyenlítéshez, ezzel nem tudott élni, így ezt a játszmát is a luxemburgi nyerte meg (4:6).

A 2010-es wimbledoni juniorbajnok a harmadik szett elején 0:40-nel kezdett, Müller pedig a harmadik fogadóesélyét kihasználva hamar magához ragadta a kezdeményezést, és 1 óra 57 perc alatt be is fejezte a meccset (2:6).

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (28 100 000 font, fű)