Tenisz: két első kiemelt is veszített a döntőben

2013.04.14. 23:11
A teniszezők ATP Tourján az amerikai John Isner és a spanyol Tommy Robredo, a WTA Touron az olasz Roberta Vinci ünnepelhetett tornagyőzelmet vasárnap. Nicolás Almagro és Petra Kvitová első kiemeltként szenvedett vereséget.

Tommy Robredo a világranglista 72. helyéről rugaszkodott neki a casablancai finálénak, és három szettben legyőzte a második helyen kiemelt Kevin Andersont. A lábsérülés miatt tavaly majdnem fél évet kihagyó spanyol teniszező legutóbb 2011-ben nyert versenyt; a mostani a 11. ATP-diadala. Tommy Robredo a világranglista 72. helyéről rugaszkodott neki a casablancai finálénak, és három szettben legyőzte a második helyen kiemelt Kevin Andersont. A lábsérülés miatt tavaly majdnem fél évet kihagyó spanyol teniszező legutóbb 2011-ben nyert versenyt; a mostani a 11. ATP-diadala.

Meglepetést hozott a houstoni finálé is: a tavaly ugyanitt a második helyen végző John Isner két szettben legyőzte az első helyen kiemelt Nicolás Almagrót. Az ötödik kiemelt Isner hatodszor nyert tornát az ATP Touron.

Roberta Vinci egy óra 41 perc alatt győzte Petra Kivtovát, a 2011-es wimbledoni bajnokot a katowicei döntőben, és karrierje nyolcadik tornagyőzelmét könyvelte el. Vinci eddigi kilenc WTA-döntőjéből nyolcat megnyert.

ATP 250-ES TORNA, CASABLANCA (410 200 euró, salak)