Tenisz: Kanada találkozik az ausztrálokkal a Davis-kupa döntőjében

2022.11.26. 21:35
Sonego borította a papírformát Shapovalovval szemben, de végül a kanadaiak jutottak a döntőbe (Fotó: AFP)
Az olasz válogatott szerzett előnyt a férfi tenisz Davis-kupa második elődöntőjében, Málagában, de a kanadai válogatott egyenlített, majd a párost is megnyerte. Az ausztrál válogatott a horvátok 2:1-es legyőzésével már pénteken bejutott a döntőbe.

A párharc első összecsapásán az olasz Lorenzo Sonego (45. a világranglistán) hatalmas csatában, 3 óra 14 perces mérkőzésen győzte le a kanadai Denis Shapovalovot (18.).A második egyes összecsapáson Félix Auger-Aliassime (6.) magabiztosan, két szettben győzött Lorenzo Musetti (23.) ellen.

A továbbjutásról döntő párosmérkőzésen a Félix Auger-Aliassime és Vasek Pospisil alkotta duó 2 óra 3 perc alatt, két játszmában győzte le Matteo Berrettini és Fabio Fognini kettősét.

DAVIS-KUPA, NYOLCAS DÖNTŐ, MÁLAGA

ELŐDÖNTŐ
Olaszország–Kanada 1:2
1:0 – Lorenzo Sonego–Denis Shapovalov 7:6 (7-4), 6:7 (5-7), 6:4
1:1 – Lorenzo Musetti–Félix Auger-Aliassime 3:6, 4:6
1:2 –Matteo Berrettini, Fabio Fognini–Félix Auger-Aliassime, Vasek Pospisil 6:7 (2-7), 5:7

Pénteken játszották:
Ausztrália–Horvátország 2:1
0:1 – Thanasi Kokkinakis–Borna Coric 4:6, 3:6
1:1 – Alex de Minaur–Marin Cilic 6:2, 6:2
2:1 – Max Purcell, Jordan Thompson–Nikola Mektic, Mate Pavic 6:7 (3-7), 7:5, 6:4