Tenisz: Babos Tímea kikapott a római nyolcaddöntőben

2016.05.12. 18:59
Ezúttal az edzői tanácsok sem segítettek Babos Tímeának
Babos Tímea 7:6, 6:3-ra kikapott az amerikai Madison Keystől a római salakpályás tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Babos 2012-ben kemény pályán két szettben kikapott Keystől, 2014-ben viszont füvön szintén két játszmában legyőzte a nála két évvel fiatalabb amerikait. Salakon most találkoztak először.

Az első szettben Babos több fogadójátékát is biztatóan kezdte, ám Keyst mindig kihúzta a bajból a szervája. Mindkettejüknek egy bréklabdát kellett csak hárítani, ezt megtették, így tie-breakben dőlt el a játszma. Mégpedig Keys javára (7–2), Babosnak tehát a Venus Williams elleni meccshez hasonlóan egy 7:6-ra elbukott játszma után kellett volna erőt merítenie.

Ezúttal nem sikerült neki, a második szettben 2:2-nél elveszítette az adogatójátékát, innen pedig már nem tudott visszajönni. A 82 perces mérkőzésen nyolc ászt ütő Keys megérdemelten jutott a negyeddöntőbe.

Babos csütörtök este párosban lépett pályára, és Jaroszlava Svedova oldalán sima győzelmet aratott a szabadkártyás olasz Claudia Giovine, Angelica Moratelli kettős ellen. A magyar, kazah duó ellenfele a negyeddöntőben a román Irina Begu és Monica Niculescu lesz.

SERENA WILLIAMS SZERVÁLT ÍGY ELLENE

„Nagyon sajnálom az egyénit... Azt gondolom, hogy Keys rettentően jól játszott és főleg nagyon-nagyon jól adogatott. Nem emlékszem, hogy bárki ellen ilyen gondjaim lettek volna a ritörnnel az elmúlt években. Talán Serena Williams volt az, aki így szervált ellenem. De küzdöttem, ahogy bírtam. Sajnálom, hogy így alakult. Talán picit későn fedeztem fel egy másfajta taktikát a ritörn kapcsán. De Keys tényleg nagyon jól játszott. Én is mindent megpróbáltam. A nap végére azért pozitív, hogy győztünk a párosban. Érdekes sport ez a tenisz. Tegnap éjfél körül értem vissza a szállásra, két óra előtt el sem tudtam aludni. Még fel kellett dolgozni érzelmileg a Williams elleni meccset. Ma pedig fél nappal később már újra pályára kellett lépni, és két meccsen is teljesíteni. De tudom, hogy ilyen ez a sport, menni kell tovább. Köszönöm a drukkolást” – nyilatkozta Babos a csütörtöki két mérkőzéséről a babostimea.hu-nak.

WTA-TORNA, RÓMA (2 599 610 dollár, salak)