Novak Djokovics a „legnagyobb mester” a férfi teniszezők között

2008.11.16. 11:10
Két szettben, 6:1, 7:5-re nyert a szerb Novak Djokovics az orosz Nyikolaj Davigyenko ellen a Sanghajban megrendezett évadzáró Mesterek Kupája döntőjében, és ezzel a világbajnokok illusztris társaságába lépett.
Novak Djokovics meggyőző játékkal nyerte meg a 2008-as Mesterek Kupáját
Fotó: Reuters
Az Arany csoportban már találkozott egymással a két teniszező a Mesterek Kupája sanghaji küzdelmei során; kedden a szerb Novak Djokovics győzött, így nagy érdeklődéssel várta a „visszavágót” a teltházas Csi Csung Stadion közönsége.

Az első játszmában 20 perc után már 5:0-ra vezetett Djokovics, amikor az orosz Nyikolaj Davigyenko először hozta az adogatását a mérkőzés során.

A szettért szerválva az addig parádésan, önbizalommal telve teniszező szerb érthetetlenül „elengedte” a játékot 15–40-ig, így Davigyenko az első bréklehetőségét könyvelhette el, ám Djokovics nem hagyta magát, és így is hozta az adogatását. Ezzel 32 perc alatt megnyerte az első felvonást.

Davigyenko egyszerűen nem találta a ritmust, magabiztosan mozgó ellenfelével nem tudott mit kezdeni.

A második szettben is így volt ez, noha ekkor valamivel magasabb fokozatra kapcsolt az orosz, és adogatásban is feljavult. Ám ez mindössze arra volt elég, hogy egyik szervagémje a "mérkőzés leghosszabb játéka" címet érdemelje ki.

Djokovics végig nyomás alatt tartotta riválisát, és látszott rajta, hogy tudja, egy pillanatra sem szabad kiengednie, ha továbbra is ő szeretné irányítani az eseményeket.

Ennek megfelelően féltve őrizte a második szett elején megszerzett brékelőnyét, sőt kis híján 5:3-as vezetésnél is elvette vetélytársa adogatását, Davigyenko azonban fantasztikus játékkal két meccslabdát is hárított. Persze a szerb így is jól állt, hiszen a mérkőzésért és a világbajnoki címért ezután az ő szervái következhettek.

Azonban megremegett a keze: Davigyenko bréklabdához jutott, a játék pedig Djokovics kettős hibájával ért véget.

Ezt követően viszont az orosz teniszező nem tudott élni a nagy lehetőséggel, és igen rövid idő alatt elbukta a saját adogatójátékát: Djokovics másodszor szerválhatott a meccsért, és ekkor már nem hibázott.

Ezzel a világbajnokok illusztris társaságába lépett, olyan nagy nevek közé, mint John McEnroe, Björn Borg, Ivan Lendl, Pete Sampras vagy éppen Roger Federer.

MESTEREK KUPÁJA, SANGHAJ (4.45 millió dollár, kemény pálya)