La Liga: könnyedén győzött Vigóban a Real

D. S. B.D. S. B.
2022.08.20. 23:57
A Real Madrid könnyedén nyert a Celta Vigo vendégeként (Fotó: AFP)
Sorozatban tizenharmadik egymás elleni mérkőzésükön is megőrizte Celta Vigo elleni veretlenségét a Real Madrid, amely 4–1-re győzött idegenben a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) harmadik fordulójában.

Előbb a hazaiaktól Renato Tapia egy kezezéssel hozott össze egy tizenegyest a 13. percben a Real Madridnak, melyet Karim Benzema magabiztosan értékesített, majd szűk tíz perccel később a túloldalon Éder Militao is kézzel ért labdába a madridiak büntetőterületén belül, melyet Iago Aspas is hasonlóan biztos lábbal lőtt a bal alsóba.

A „blancók” mezőnyfölénye viszont még a szünet előtt újbóli vezetést eredményezett, amikor a horvát játékmester, Luka Modric húsz méterről bombázott a Celta kapujának bal felső sarkába.

Aztán a fordulás után Modric készítette elő a „királyi gárda” harmadik gólját, amikor egy gyors ellentámadásnál indította Vinícius Júniort, aki Agustín Marchesínt kicselezve higgadtan passzolt az üresen tátongó vigói kapuba.

Alig tíz perccel később egy újabb lendületes támadás végén Fede Valverde zárta le a lényegi kérdéseket, amikor egy keresztpasszt szépen lőtt a hosszúba.

A hajrában pedig Antonio Rüdiger lódult meg és hozott össze Karim Benzemával való összjátéka után egy újabb tizenegyest a Realnak, de ehhez már nem a francia, hanem Eden Hazard állt oda. A belga büntetőjét azonban védte Marchesín, ahogy Benzema ismétlése sem jutott a kapuba, Carlo Ancelotti csapata ennek ellenére így is magabiztos játékkal győzött 4–1-re.

SPANYOL LA LIGA
2. FORDULÓ

Celta Vigo–Real Madrid 1–4 (Aspas 23. – 11-esből, ill. Benzema 14. – 11-esből, Modric 41., Vinícius Jr. 56.)