Női röplabda Európa-liga: a kapitány szerint egyelőre nem beszélnek a négyes döntőről

Vágólapra másolva!
2025.06.08. 08:40
null
Alessandro Chiappini szerint még korai a négyes döntőről beszélni (Fotó: Facebook/Hunvolley)
Alessandro Chiappini szövetségi kapitány szerint stábjával és a magyar válogatott játékosaival még nem beszélnek a női röplabda Európa-liga arany divíziójának négyes döntőjébe jutásról.

A magyar válogatott pénteken és szombaton a romániai Balázsfalván két bravúros, ötjátszmás sikert aratott az európai ranglistán egyaránt előtte álló házigazdák, valamint a görögök ellen, s mivel az első, bakui hétvégét egy-egy győzelemmel és vereséggel zárta, így 3/1-es mutatóval jelenleg második helyen áll a tabellán, igaz, vannak csapatok, amelyek még csak három mérkőzést játszottak.

„A négyes döntőről nem beszélünk, nem vagyunk mondjuk a brazil válogatott, aki ha elindul egy sorozatban, ott szinte biztosan bejut a végjátékba” – mondta az olasz szakember az MTI-nek. A szövetségi kapitány szerint a válogatott célja továbbra is az, hogy a játékosai napról napra jobbak legyenek, adják önmagukat, legyen önbizalmuk és lépésről lépésre haladjanak a céljaik elérése felé.

„Nem mondom, hogy nem fogunk mindent megtenni és harcolni az elődöntőbe jutásért, de nekem jelenleg az a legfontosabb, hogy stabilan és kiegyensúlyozottan röplabdázzunk. Vannak olyan hibáink, amit a tapasztalatlanságunk miatt követünk el, de egyre jobban tudjuk ezeket kezelni és tudtunk ennek ellenére mérkőzéseket nyerni”  – elemzett Chiappini.

Hangsúlyozta, hogy az ő elképzeléseihez mérten együttese védekezésben még mindig sok labdát veszít el” , így ezen mindenképpen dolgozni fognak a jövő hétvégi utolsó, kaposvári torna előtt.

„A lényeg, hogy a játékosok minél több időt töltsenek a pályán tétmeccseken, mert ebből tanulják a legtöbbet. A romániai hétvégén rendkívül érett játékot mutattunk, fejben erősek voltunk, a fizikailag nálunk erősebb ellenfelekkel fel tudtuk venni a harcot, s kétszer is hátrányból álltunk fel” – utalt arra a tréner, hogy a románok ellen 0:2-es szettállásról, három mérkőzéslabdát hárítva győzött a csapat, míg a görögök ellen – ugyancsak meccslabdát hárítva – a döntő szettben 7:11-ről fordított.

„Ha az ellenfél egy játékosa a blokkunk felett beüt egy labdát, az ellen nem igazán tudunk mit csinálni, a lényeg, hogy minden más támadásukat szedjük össze, emellett ne rontsunk szervát, vagy ne essen le a térfelünkön egy ejtés. Úgy érzem, a játékosok megértették, hogy ha minden edzésen a határaikat feszegetik, jobbak lesznek”  – fogalmazott Chiappini.

A játékosok részéről Kiss Gréta – aki mindkét összecsapáson 15 pontjával a második legeredményesebb magyar volt – arról beszélt: előzetesen az utolsó, hazai tornán lévő meccsek tűntek a leginkább hozhatónak, mivel a montenegrói és a portugál válogatott is a magyar mögött van az európai ranglistán.

„Nagyon bízom abban, hogy most, hogy így állunk, a hazai pálya nem lesz teher, nem fog minket összenyomni, hogy elérhető közelségben van a négyes döntő, hanem igazi örömröplabdát tudunk majd játszani saját közönségünk előtt. Azt hiszem, ezen a két meccsen bizonyítottunk magunknak annyit, hogy meg tudjuk oldani a soron következő feladatot is”  – fogalmazott a német Wiesbaden légiósa.

Az Európa-liga arany divíziójának négyes döntőjét a svédországi Ängelholmban rendezik június 28-29-én, oda az alapszakasz – a házigazda svédeken kívüli – három legjobb mérleggel záró együttese jut.

RÖPLABDA
ARANY EURÓPA-LIGA, NŐK
4. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 3:2 (23, –10, 23, –18, 16)
Balázsfalva, 150 néző. Vezette: Pop (román), Parvanova (bolgár)
MAGYARORSZÁG: Fekete F. 2, PETRENKÓ 4, Glemboczki 4, Lászlop 1, NÉMETH A. 35, KISS G. 15. Csere: Tóth F., Kertész (liberók), Szedmák, Kiss N., Ratkai 1, Kiss L. 2, Kump 2, Szalai. Szövetségi kapitány: Alessandro Chiappini
GÖRÖGORSZÁG: Konsztantinidu 5, Sztrantzali 14, Terzoglu 2, ANTULI 35, BAKODIMU 15, Tontai 8. Csere: Artakianu, Hszantopulu (liberók), Baka 2, Cicigianni 1, Lampruszi. Szövetségi kapitány: Aposztolosz Oikonomu
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:3, 5:5, 7:10, 11:11, 11:13, 15:14, 16:17, 17:19, 21:20, 24:23. 2. játszma: 1:0, 4:2, 4:4, 4:12, 6:17, 8:21, 10:24. 3. játszma: 0:6, 6:7, 11:8, 13:12, 16:16, 21:17, 24:22. 4. játszma: 1:3, 4:5, 6:9, 7:11, 8:14, 14:17, 17:21, 18:24. 5. játszma: 1:0, 2:5, 3:7, 5:8, 7:9, 7:11, 11:11, 14:12, 15:16

 

Legfrissebb hírek

A görögök ellen is öt szettben nyert női röplabda-válogatottunk

Röplabda
17 órája

Kétszettes hátrányból fordítva győzött női röplabda-válogatottunk Romániában

Röplabda
2025.06.06. 18:30

Kump Alíz az Olaszországba igazolásáról: Ezt a lehetőséget nem hagyhattam ki

Röplabda
2025.06.01. 17:31

„Még nagyon alakulóban van a csapat” – Németh Anett a röplabda-válogatott El-veresége után

Röplabda
2025.05.31. 20:31

Második meccsét elvesztette női válogatottunk az Európa-ligában

Röplabda
2025.05.31. 17:41

Lesimázta az azerieket női válogatottunk az Európa-liga nyitányán

Röplabda
2025.05.30. 18:04

Németh Anett Chieriben röplabdázik a következő idényben

Röplabda
2025.05.30. 12:03

Chiappini szerint fizikailag és játékban is készen áll az Európa-ligára a magyar válogatott

Röplabda
2025.05.27. 16:18
Ezek is érdekelhetik