Női röpi: egy meccsre a lengyel bajnoki címtől a magyar kapitány klubja

2023.05.10. 21:27
null
Az LKS Lódz szurkolói kitettek magukért a bajnoki döntőben (Fotó: LKS Lódz/Facebook)
A magyar női röplabda-válogatott szövetségi kapitánya, Alessandro Chiappini lengyel klubja, az LKS Lódz szerdai győzelmével egy sikerre került a bajnoki cím megszerzésétől.

Az alapszakaszgyőztes Lódz a másodikként zárt Rzeszów elleni döntő múlt szerdai, első találkozóján hazai környezetben 3:1-re kikapott, de a vasárnapi második találkozón az első két szett sima elvesztése után feltámadt és 3:2-es sikerrel egyenlített.

A szerdai harmadik összecsapáson az első két szettet nagy csatában nyerte a Lódz, a harmadikban a Rzeszów szépített, de a negyedik játszma simán lett a hazaiaké, akik így már szombaton, idegenben bajnokok lehetnek.

Chiappini – akit március végén neveztek ki a magyar női válogatott élére – a szezon elején lett a Lódz vezetőedzője. Az együttes ezt megelőzően kétszer, 1983-ban és 2019-ben volt bajnok, az elmúlt három idényben bronzérmesként zárt.

Az olasz tréner a finálé után egyből csatlakozik az Európa-liga felkészülését jövő hétfőn kezdő nemzeti csapathoz.

Legfrissebb hírek

Egyelőre a kupaezüst a legnagyobb sikerük – Pampuch Csaba és Gréta

Képes Sport
2 órája

A világbajnoki kvalifikáció az idei fő célja a magyar női röplabda-válogatottnak

Röplabda
2026.05.05. 13:04

Női röplabda: olasz vezetőedzővel folytatja a bajnok Vasas Óbuda

Röplabda
2026.05.01. 10:16

Hollósy László: Gyémántokat találtunk

Röplabda
2026.04.28. 20:24

Görög bajnok lett a Panathinaikosszal a magyar női röplabdások szövetségi kapitánya

Röplabda
2026.04.23. 20:03

Hollósy László megismételhetetlennek tartja a Suhl röplabdacsapatának duplázását

Röplabda
2026.04.23. 16:59

Hollósy László kupasiker után bajnoki címet ünnepelt a Suhl női röplabdacsapatával

Röplabda
2026.04.22. 21:13

Női röplabda: Glemboczki Zóra mellett négy légiós távozik a Vasastól

Röplabda
2026.04.20. 16:55
Ezek is érdekelhetik