Serie A: Nagy Ádám csapata ponttal távozott Rómából

2018.03.18. 22:45
A Lazio otthonában szerzett pontot a Bologna (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójában a Nagy Ádámot foglalkoztató Bologna a Lazio otthonában játszott 1–1-et, míg a kisebb gödröt maga mögött hagyó Napoli 1–0-ra legyőzte a Genoát.

A Napoli az előző két fordulóban a Roma és az Inter ellen összesen egy pontra volt képes, így egyre sürgősebb lett számára, hogy újra nyerjen. Mindent meg is tett ennek érdekében, az első félidőben több helyzete volt, mint a Genoának, azonban nem volt szerencséje: egyrészt azért, mert Lorenzo Insigne fejese a lécen csattant, másrészt Marek Hamsík combizomsérülést szenvedett, csak húsz percet tudott játszani.

A 72. percben aztán a hazai nyomásból gól lett: José Callejón szögletét Raúl Albiol a kapuba csúsztatta (1–0). Maurizio Sarri csapata továbbra is versenyben van a bajnoki címért, míg a Genoának hátrafelé kell tekintgetnie.

Nagy Ádámmal a kispadon kezdett a Bologna a Lazio otthonában. A hazai ultrák az első 15 percben a játékvezetői hibák ellen tüntetőleg üresen hagyták a szektorukat, mire megérkeztek, már egygólos hátrányban volt a csapatuk: Blerim Dzemaili 30 méterről eresztett el lövést, a léc és a rómaiak kapusa közös erővel védett, ám a kipattanóra lecsapó Simeone Verdit már nem tudta senki megakadályozni a gólszerzésben. Verdi ebben a szezonban a hetedik gólját szerezte, egy idényen belül a legtöbbet pályafutása alatt.

A 16. percben Lucas Leiva egyenlített (1–1), a gólpasszt Luis Alberto osztotta ki, akinek ez volt a kilencedik asszisztja ebben a szezonban – a 25 éves spanyol vezeti a vonatkozó statisztikát a bajnokságban.

Az utolsó percekben még a Bologna előtt adódott nagy helyzet, ám több gól nem született. A Lazio három meccse nyeretlen, a vendégek magyar légiósa ezúttal sem lépett pályára.

OLASZ SERIE A
29. FORDULÓ
Lazio–Bologna 1–1 (Lucas Leiva 16., ill. Verdi 3.)
Napoli–Genoa 1–0 (Raúl Albiol 72.)

KORÁBBAN
Hellas Verona–Atalanta 0–5(Cristante 2., Ilicic 45+4., 48., 69. – az elsőt 11-esből, A. Gómez 71.)
Benevento–Cagliari 1–2(Brignola 47., ill. Pavoletti 92., Barella 96. – 11-esből)
Milan–Chievo 3–2(Calhanoglu 10., Cutrone 54., André Silva 82., ill. Stepinski 33., Inglese 34.)
Torino–Fiorentina 1–2(Belotti 86., ill. Veretout 59., Théréau 93.)
Crotone–Roma 0–2(El Shaarawy 39., Nainggolan 75.)

Sampdoria–Internazionale 0–5
(Perisic 26., Icardi 30., 31., 44., 51. – az első 11-esből)