Találatok a ANK 2013 címkére

Találatok száma: 21

ANK: Nigéria legyőzte a döntőben Burkina Fasót

2013-02-10 21:23:43

Az Afrikai Nemzetek Kupája 2013-as kiírását Nigéria nyerte, amely Sunday Mba találatával legyőzte a döntőben a meglepetéscsapat Burkina Fasót.

közvetítés Nigéria Burkina Faso Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa döntő eredmény Afrika-kupa döntő

Most tényleg szuperek voltak a „Szuper Sasok”

2013-02-10 18:02:50

Afrika-kupa: eltiltották a botrányosan rosszul fújó bírót

2013-02-07 21:29:19

Az Afrikai Labdarúgó-szövetség (CAF) hivatalos közleményben jelezte: eltiltja a Burkina Faso–Ghána Afrika-kupa-elődöntő botrányosan bíráskodó játékvezetőjét, a tunéziai Szlim Dzsadidit.

labdarúgás eltiltás Ghána Burkina Faso Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa

ANK: Burkina Faso fellebbez, hogy Pitroipa döntőzhessen

2013-02-07 18:02:24

Gualbert Kaboré, Burkina Faso labdarúgó-válogatottjának csapatvezetője a tizenegyesekkel megnyert Afrikai Nemzetek Kupája-elődöntőt követő sajtótájékoztatón közölte: fellebbezést nyújtottak be, hogy a véleményük szerint Ghána ellen jogtalanul kiállított Jonathan Pitroipa játszhasson a döntőben.

labdarúgás Pitroipa eltiltás Jonathan Pitroipa Burkina Faso Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa

Burkina Faso a bírót és Ghánát egyaránt legyőzte, döntős

2013-02-06 22:20:59

Burkina Faso lesz Nigéria ellenfele a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája döntőjében, miután 1–1 után, tizenegyesekkel 3–2-re legyőzte Ghánát. Ez a Burkina Fasó-i futballtörténelem legnagyobb sikere, a „csődörök” történetük során először nyerhetik meg a kontinensviadalt. A harmadik helyért Mali és Ghána csap össze.

labdarúgás Ghána Burkina Faso Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa ANK 2013

Afrika-kupa: Burkina Faso vívja Nigériával a döntőt

2013-02-06 22:19:16

Afrika-kupa: Niger egy pontra „megvámolta" a Kongói DK-t

2013-01-24 20:56:24

A labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája B csoportjában gól nélküli döntetlenre végződött a Kongói DK és Niger csatája. A csoportban két forduló után négy ponttal Ghána vezet a hárompontos Mali, a kétpontos Kongói DK és az egypontos Niger előtt – még mindegyik válogatott továbbjuthat.

Niger Kongói DK Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa ANK 2013 ANK

A bíró hibázott, Ghána meg büntetett

2013-01-24 18:03:08

A ghánai labdarúgó-válogatott Mubarak Wakaso 38. percben szerzett tizenegyesgóljával 1–0-s győzelmet aratott Mali ellen az Afrikai Nemzetek Kupája B csoportjában. Gól nélküli döntetlenre végződött a Kongói DK és Niger csatája. A csoportban két forduló után négy ponttal Ghána vezet a hárompontos Mali, a kétpontos Kongói DK és az egypontos Niger előtt – még mindegyik válogatott továbbjuthat.

labdarúgás Niger Mali Kongói DK Ghána Afrika-kupa

Afrika-kupa: Ghána egy büntetővel győzte le Malit

2013-01-24 17:59:27

A ghánai labdarúgó-válogatott Mubarak Wakaso 38. percben szerzett tizenegyesgóljával 1–0-s győzelmet aratott Mali ellen az Afrikai Nemzetek Kupája B csoportjában.

labdarúgás Mali Ghána Afrika-kupa ANK 2013 ANK

Afrika-kupa: ötezer dollárba került a vuvuzelazápor

2013-01-23 12:49:10

Az Afrikai Labdarúgó-szövetség hivatalos közleményben tudatta: megbírságolta Etiópiát szurkolói viselkedése miatt – mint ismeretes, a hatalmas létszámú etiópiai tábor vuvuzelákkal dobálta meg az előttük ünneplő zambiai csatárt, Collins Mbesumát.

vuvuzela labdarúgás Zambia Etiópia CAF Afrikai Nemzetek Kupája

Afrika-kupa: Burkina Faso pontot mentett Nigéria ellen

2013-01-21 20:56:59

A labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája C-csoportjának hétfő esti mérkőzésén Nigéria Emmaniel Emenike góljával 1–0-ra vezetett a 94. percig Burkina Faso ellen, ám akkor Alain Traoré kiegyenlített, így az első kör után a négyes minden csapata egy ponttal és 1–1-es gólkülönbséggel áll.

labdarúgás Nigéria Burkina Faso Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa ANK 2013

Horrorszerelés, kiállítás, kihagyott büntető - botlott a címvédő

2013-01-21 17:59:25

A labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája C-csoportjának 1. fordulójában a címvédő Zambia válogatottja 1–1-es döntetlent játszott az első félidőben tizenegyest hibázó, majd egy brutális szabálytalanság miatt első számú kapusát piros lap következtében elveszítő Etiópia ellen. A másik mérkőzésen Nigéria a 94. percig vezetett Burkina Faso ellen, ám a „csődörök” Alain Traoré révén egyenlítettek, így minden csapat egy ponttal és 1–1-es gólkülönbséggel áll.

labdarúgás Zambia Etiópia Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa ANK 2013

Afrika-kupa: csak ikszelt a címvédő Zambia

2013-01-21 17:57:07

A labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája C-csoportjának 1. fordulójában a címvédő Zambia válogatottja 1–1-es döntetlent játszott az első félidőben tizenegyest hibázó, majd egy brutális szabálytalanság miatt első számú kapusát piros lap következtében elveszítő Etiópia ellen. Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE

Afrika-kupa: exbarcás szállította a mali győzelmet

2013-01-20 21:01:28

Az első forduló után Mali vezeti a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája B csoportját, mivel 1–0-ra legyőzte Nigert Seydou Keita hajrábeli góljával.

labdarúgás Niger Mali Afrika-kupa ANK 2013 ANK

Remek meccsel érkeztek meg a gólok az Afrika-kupára

2013-01-20 17:58:21

A nyitó nap eléggé lehangoló mérkőzései után üdítő élmény volt a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupájának vasárnapi rangadója: a B-csoport nyitó találkozóján Ghána már 2–0-ra is vezetett a Kongói DK ellen, ám a vége 2–2 lett egy élvezetes és végre gólokat is hozó meccsen. Az esti találkozón az exbarcelonás Seydou Keita góljával Mali 1–0-ra legyőzte Nigert.

labdarúgás afrikai foci Kongói DK Ghána Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa

Afrika-kupa: Ghána kétgólos előnyről ikszelt

2013-01-20 18:03:50

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE A nyitó nap eléggé lehangoló mérkőzései után üdítő élmény volt a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupájának vasárnapi rangadója: a B-csoport első találkozóján Ghána már 2–0-ra is vezetett a Kongói DK ellen, ám a vége 2–2 lett egy élvezetes és végre gólokat is hozó meccsen.

Afrika-kupa: a gólok ezúttal is a szertárban maradtak

2013-01-19 22:08:20

Továbbra sincs gól a 29. labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupáján: a szombati első játéknap második mérkőzésén Angola és Marokkó ugyanúgy 0–0-ra végzett egymás ellen, ahogyan kora este a házigazda Dél-Afrika és a Zöld-foki-szigetek válogatottja.

labdarúgás Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa ANK 2013 ANK

Afrika-kupa: kisebb meglepetés a torna nyitányán

2013-01-19 18:53:33

Az újonc Zöld-foki-szigetek válogatottja meglepetésre döntetlent (0–0) harcolt ki a házigazda Dél-Afrika ellen a 29. Afrikai Nemzetek Kupája szombati nyitó mérkőzésén. Nem született gól az A-csoport másik szombati mérkőzésén sem, amelyen Angola és Marokkó csapott össze.

Vuvuzela harsan, indul a 2013-as Afrika-kupa!

2013-01-17 16:21:22

Immár 29. alkalommal rendezik meg a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupáját, csupán egy évvel az előző torna után – az ANK-t innentől páratlan években bonyolítják le, tehát a következő tornára 2015-ben kerül sor. Eredetileg Líbia lett volna a házigazda, ám a politikai bizonytalanság miatt a CAF Dél-Afrikát kérte fel a rendezésre. A torna győztese egyben kvalifikálja magát a 2013-as brazíliai Konföderációs Kupára, méghozzá a B-csoportba, Spanyolország, Tahiti és Uruguay mellé. A mérkőzések kezdési időpontját közép-európai idő szerint adtuk meg, a torna meccseit az Eurosport közvetíti élőben. A címvédő a 2012-es tornát nagy meglepetésre megnyerő Zambia.

AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJA 2013

2013-01-14 15:18:36

Immár 29. alkalommal rendezik meg a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupáját, mindössze egy évvel az előző torna után – az ANK-t innentől páratlan években bonyolítják le, tehát a következő tornára 2015-ben kerül sor. Eredetileg Líbia lett volna a házigazda, ám a politikai bizonytalanság miatt a CAF Dél-Afrikát kérte fel a rendezésre. A torna győztese egyben kvalifikálja magát a 2013-as, brazíliai Konföderációs-kupára, méghozzá a B-csoportba, Spanyolország, Tahiti és Uruguay mellé. A mérkőzések kezdési időpontját közép-európai idő szerint adtuk meg, a torna meccseit az Eurosport közvetíti élőben. A címvédő a 2012-es tornát nagy meglepetésre megnyerő Zambia.